Ambasadorzy

avatar - Maciej Ozga Maciej Ozga - avatar autora

Maciej Ozga

Mam na imię Maciek, jestem (po)wolnym człowiekiem "przesiąkniętym" motoryzacją od najmłodszych lat. Lubię słuchać muzyki oraz innych ludzi. W życiu cenie sobie pozytywne nastawienie, szczere i trwałe relacje. Obecnie jestem jednym z ambasadorów projektu "udostępnij się!" a w wolnym czasie aktywizuję wszystkie zmysły. Zdjęcie przedstawia uśmiechniętego około trzydziestoletniego mężczyznę z lekko kręconymi włosami i w okularach. Na twarzy widoczny jest lekki zarost. Większość fotografii wypełnia twarz. Jedynie na dole widać fragment zielonego swetra oraz kołnierz koszuli. W prawej dłoni trzyma białą kartkę z czarnym, dużym napisem "udostępnij się!".

avatar - Wioletta Boczar - Dominiak Wioletta Boczar - Dominiak - avatar autora

Wioletta Boczar - Dominiak

Surdopedagog, terapeuta Zajęciowy. Przez około 7 lat pracowałam w Ośrodku dla młodzieży słabosłyszącej jako wychowawca. Obecnie pracuję w Fundacji Katarynka jako specjalistka ds. kontaktu z osobami G/głuchymi. Tłumaczę na język migowy różne warsztaty, oprowadzania oraz materiały video. Zajmuję się również organizacją pokazów filmowych Adapter. Szkolę pracowników instytucji kultury z dostępności dla osób z niepełnosprawnością słuchu. Żyję w dwóch światach, w świecie osób słyszących oraz niesłyszących. Lubię czytać książki, gry planszowe, układać puzzle, jeździć na rowerze, uwielbiam podróżować, lubię pomagać innym. Prywatnie uważam się za szczęściarę, gdyż mam najwspanialszego Męża na świecie.

avatar - Kuba Studziński Kuba Studziński - avatar autora

Kuba Studziński

Lat 22. Głuchy od urodzenia, ze wszczepionym implantem ślimakowym mając 7 lat. Żyje w dwóch światach: głuchych i słyszących. Licencjat z historii ze specjalizacją nauczycielską na Uniwersytecie Jagiellońskim (UJ) w Krakowie. Obecnie w trakcie studiów magisterskich z historii na UJ oraz z Polskiego Języka Migowego na Uniwersytecie Warszawskim. Muzealnik. Pracownik Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Nauczyciel, lektor i tłumacz Polskiego Języka Migowego (PJM). Współpracuje z Fundacją Między Uszami, Fundacją Migawka, a od lutego z Fundacją Siódmy Zmysł. Ekspert ds. dostępności dla osób z niepełnosprawnością słuchu, działacz w projekcie „Małopolska. Kultura Wrażliwa”. Zapalony kociarz, miłośnik win i jedzenia oraz dobrych książek, przede wszystkim historycznych, zafascynowany podróżą i kulturą, wielbiciel nauczania PJM i historii.

avatar - Dawid Górny Dawid Górny - avatar autora

Dawid Górny

Praktycznie niewidomy od urodzenia, choć posługuje się resztkami wzroku na ile to możliwe. Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zawodowo Prezes Międzynarodowej Fundacji Rozwoju Profesjonalnej Komunikacji Technicznej, zaś społecznie Prezes Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych I Słabowidzących „VEGA”. Ponadto współpracownik Fundacji Siódmy Zmysł w obszarze dostępności kultury. Początkujący tester dostępności oprogramowania i nowych technologii. Jego pasje to: Aktywne uprawianie sportu, w tym bieganie plenerowe, rower, rolki, pływanie, zaś zimą łyżwy, narciarstwo zjazdowe, czy skitury. Lubi podróże zarówno w miejsca obfitujące w kulturę czy sztukę, jak i eksplorację natury w tym wycieczki górskie. Pochłania setki książek rocznie, szczególnie z obszaru fantastyki, ale też sensacji, kryminału, powieści historycznych, czy rozwoju osobistego. Zafascynowany nowymi technologiami, ich wpływem na rozwój społeczeństw, komunikację , relacje międzyludzkie i ekologię.

avatar - Piotr Franiek Piotr Franiek - avatar autora

Piotr Franiek

Piotr Franiek to na co dzień pracownik Polskiego Związku Niewidomych okręgu Świętokrzyskiego, gdzie pomaga innym osobom z dysfunkcją wzroku w oswajaniu nowoczesnych technologii. W wolnych chwilach ogląda dużo filmów nie tylko z audiodeskrypcją i czasem słucha muzyki.

Sylwester Grygielski - avatar autora

Sylwester Grygielski

Jest trenerem obsługi technologii dostępu. Swoje cechy osobowe i umiejętności z powodzeniem sprawdził również w sprzedaży, prowadzeniu obiektu hotelowego oraz promując restaurację typu slow food, usytuowane na krakowskim Kazimierzu. Od ponad 15 lat tworzy multimedia. Spośród kilkudziesięciu produkcji, w 2017 i 18 roku zrealizował reportaże z pokazów filmowych z audiodeskrypcją i muzyką na żywo w ramach FMF dla Fundacji Siódmy Zmysł. Wolny czas spędza na spacerach, jeździe na rowerze oraz przy dobrej książce i filmie. Jest osobą słabowidzącą.

© Udostępnij się. All right reserved.