Eksperci

Alicja Maciejewska na tle ceglanej ściany. Alicja Maciejewska - avatar autora

Alicja Maciejewska

Wiceprezeska Fundacji i szefowa projektu Udostępnij się. Ukończyła studia magisterskie na UJ z przekładu i komunikacji międzykulturowej. Na co dzień zajmuje się tworzeniem audiodeskrypcji i prowadzeniem projektów. Jako głównodowodząca projektem Udostępnij się! działa na wielu frontach, m. in. kieruje pracą zespołu ambasadorów, realizacją działań promocyjnych i rozwojem portalu. Prywatnie miłośniczka rowerowych podróży i mody retro.

Agata Psiuk stoi na białym tle Agata Psiuk - avatar autora

Agata Psiuk

Prezeska i współzałożycielka Fundacji, absolwentka studiów magisterskich z przekładu i komunikacji międzykulturowej na UJ. W Fundacji zajmuje się produkcją audiodeskrypcji i napisów i kontrolą jakości, a w projekcie Udostępnij się jest szefową od spraw administracyjnych i finansów. Jak sama o sobie mówi, jest człowiekiem-orkiestrą. Kiedy tylko może, pracuje zdalnie z Pomorza, które kocha prawie tak mocno jak pracę.

Anita Fidyka trzyma kartkę z napisem Udostępnij się. Anita Fidyka - avatar autora

Anita Fidyka

Audiodeskryptorka z czteroletnim doświadczeniem i badaczka audiodeskrypcji. Autorka artykułów naukowych z dziedziny dostępności. U ubiegłych latach pracowała w polskich i międzynarodowych projektach: Open Art, AudioMovie, ImAc, MAP – Media Accessibility Map. W fundacji zajmuje się tworzeniem audiodeskrypcji i kontrolą jakości skryptów. W projekcie Udostępnij się koordynuje kontakty z instytucjami kultury i pisze artykuły na stronę. Prywatnie miłośniczka przyrody.

Portret Anny Jankowskiej. Dr Anna Jankowska - avatar autora

Dr Anna Jankowska

Współzałożycielka fundacji, obecnie odpowiada za badania, rozwój i innowacje oraz wspiera merytorycznie. Dostępnością zajmuje się od 2006 r. w teorii, a od 2010 r. w praktyce. Na Uniwersytecie Jagiellońskim obroniła o audiodeskrypcji doktorat. Od tego czasu prowadziła badania nad audiodeskrypcją na Uniwersytecie Autonomicznym w Barcelonie, a obecnie na Uniwersytecie Antwerpskim. Eksperymentuje z różnymi podejściami w AD i prowadzi badania z jej uczestnikami. Występuje na konferencjach, szkoli. A po pracy wędruje po górach i dolinach oraz popija earl greya.

© Udostępnij się. All right reserved.