Warning: Undefined array key "url_e2ia8ln1erf" in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 13
Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 13
1079. Marta Żmuda Trzebiatowska – PREMIERA – Targi Książki Empiku / PJM .
Data publikacji: 20-05-2023
Empik, So Coffee i Wydawnictwo Mando zapraszają na spotkanie z Martą Żmudą Trzebiatowską, autorką książki „Bliżej siebie. Imiona kobiecości” (Wydawnictwo Mando). Rozmowę poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.
Droga do siebie nie jest prosta, ale masz w sobie wystarczająco siły, by ją przejść. Kim jest kobieta, którą jesteś? Jaka jest? Czego pragnie? Czy jest szczęśliwa i czuje się spełniona, przyjęta przez świat? A może jest pełna bólu, którego nie umie wypowiedzieć?
Marta Żmuda Trzebiatowska opowiada o drodze do samej siebie, którą musiała przejść, by stać się szczęśliwą i spełnioną kobietą. Drodze zawiłej, pełnej potknięć, upadków i błędów.
KIEDY? 28 maja (niedziela), godz. 18:00-19:00 GDZIE? Online, transmisja dostępna pod linkiem.
DOSTĘPNOŚĆ: Spotkanie tłumaczone na PJM.
Więcej informacji na stronie. Wydarzenie bezpłatne. Źródło grafiki: materiał organizatora
Data wydarzenia
event
początek wydarzenia28-05-2023 18:00
koniec wydarzenia28-05-2023 19:00
Artystka o "Emanacjach":
„Obrazem, który zapoczątkował, wykrystalizował koncepcję "Emanacji" jest "Zaistnienie" – akryl i kolaż na płótnie, 120/80, 2023 r. Od jakiegoś czasu dzielenie płótna na dwa obszary kolorystyczne powoduje, że pojawiają się u mnie pomysły, inspiracje. Jest to dla mnie symbol dwóch światów – fizycznego i psychicznego, dwóch koncepcji lub dwóch przeciwieństw.
Wyglądem naśladuje muszle. Około 1750 roku został wzbogacony kogucim grzebieniem, kształtem grzyw morskich i fal. Mowa oczywiście o rocaille’u – motywie dekoracyjnym najbardziej charakterystycznym dla epoki rokoka.
Uczestnicy obejrzą średniowieczne płyty nagrobne i poznają historie interesujących postaci uwiecznionych na tych zabytkach, m.in. o księciu-pustelniku Wacławie żagańskim. Dowiedzą się również, czym był ów średniowieczny wzorzec „dobrej śmierci” opisywanej w średniowiecznych księgach ars moriendi, czyli sztuki umierania.
Serwis wykorzystuje tzw. pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usługi, wyświetlania informacji, gromadzeniaanonimowych danych statystycznych oraz prowadzenia działań marketingowych opisanych w
Polityce Prywatności.
Możesz wyłączyć obsługę cookies poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki internetowej.