Warning: Undefined array key "datetime-from" in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 10 Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 10 Warning: Undefined array key "datetime-to" in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 12 Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 12 Warning: Undefined array key "url_e2ia8ln1erf" in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 13 Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 13
Wydarzenia

AKTOR NA DESKACH – inkluzywna gra miejska ZAPOWIEDŹ .

Data publikacji: 29-10-2021

Małopolski Instytut Kultury w Krakowie zaprasza do wzięcia udziału w inkluzywnej grze miejskiej, która powstała dzięki pracy zespołu koncepcyjnego: Eli, Magdy, Natalii, Kuby i Szymona. Członkowie zespołu przez kilka miesięcy głowili się nad tym, jak przygotować grę, która nikogo nie wyklucza. Gra została przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami: zawiera audiodeskrypcje, materiały w PJM i propozycję trasy turystyczno-edukacyjnej dostępnej dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Autorzy chcieli, żeby gra była nie tylko świetną rozrywką, ale też by edukowała w ciekawej, przystępnej formie. 

Twoją rolą jest wcielenie się w młodego, ambitnego dziennikarza krakowskiego „Czasu”, który chce zdobyć uznanie przełożonych i popisać się swoimi detektywistycznymi zdolnościami. Niespodziewanie los stawia na jego drodze najlepszą do tego okazję – tajemniczą śmierć. By rozwiązać zagadkę, będziesz musiał spotkać się ze świadkami, dotrzeć do krążących po mieście plotek i informacji, a w końcu – rozwiązać zawiłą sprawę śmierci aktora w krakowskim Teatrze Miejskim. 

Podczas śledztwa otrzymasz kilka tropów, na przykład mapę Krakowa, lokalną gazetę i inne materiały towarzyszące. Będziesz też mieć okazję, by posłuchać informatorów i informatorek – część z nich będzie chciała pomóc Ci w śledztwie, lecz nie zabraknie i takich, którzy za wszelką cenę będą chcieli odwrócić Twoją uwagę… Mając do dyspozycji wszystkie te elementy oraz własną wyobraźnię, wyrusz na ulice Krakowa w poszukiwaniu wskazówek, które pozwolą Ci rozwikłać zagadkę i odpowiedzieć na serię ważnych pytań dotyczących sprawy. Nie zapomnij notatnika – czyste kartki papieru i ołówki, notatki głosowe lub inny sposób notowania przydadzą się, aby w trakcie śledztwa móc zapisywać motywy, powiązania czy alibi Twoich rozmówców. Pamiętaj jednak, że nic nie jest tak proste, na jakie wygląda. Jeśli nie chcesz wyjść na głupca podczas ostatecznej konfrontacji z przełożonym, musisz naprawdę się przyłożyć.

W „Aktora na deskach” będziecie mogli zagrać zarówno w domu, jak i w przestrzeni miejskiej, gdzie rozgrywa się akcja. Wszystkie miejsca, w których znajdują się bohaterowie, zostały poszerzone o opis edukacyjno-historyczny i towarzyszą im fotografie (wraz z audiodeskrypcją).

PREMIERA GRY JUŻ ZA KILKA DNI! 

Śledź naszą stronę lub napisz wiadomość i powiedz, że nie możesz się doczekać - jako pierwszy dostaniesz informację o tym, że gra jest dostępna.  

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje 2021”

Zobacz również

1081. Pokaz filmu „Pod ziemią” / Festiwal Relacje / napisy dla G/głuchych, AD, pętla indukcyjna, tłumaczenie PJM dyskusji

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

13-06-2023 18:00

Koniec wydarzenia

13-06-2023 21:00

„Pod ziemią” to niezwykłe przeżycie filmowe, które wymyka się tradycyjnie pojętemu kinu. To doświadczenie na pograniczu slow cinema i sztuki wideo artu, którą niegdyś reżyser Michelangelo Frammartino się zajmował. Po seansie zapraszamy na spotkanie ze znawczynią włoskiego kina, krytyczką, edukatorką i popularyzatorką sztuki filmowej Dianą Dąbrowską, która w ciekawy sposób naświetli rozmaite niuanse pokazywanego dzieła.

1082. Spektakl: „Jednooki król” / PJM, pętla indukcyjna

Miejsce wydarzenia

Poznań

Początek wydarzenia

15-06-2023 19:30

Koniec wydarzenia

15-06-2023 21:30

Każdemu zdarza się od czasu do czasu zasiąść do stołu z ludźmi, z którymi łączą go lub dzielą trudne życiowe historie. A jeśli ktoś, z kim spotykamy się przy wspólnym posiłku, okaże się niespodziewanie naszym wrogiem? Jeśli zdążymy go polubić, choć trochę, zanim zrozumiemy, kim naprawdę jest? Czy będziemy protestować? Czy zdołamy wybaczyć?

1080. Open Sound: ARS LATRANS Orchestra / pętla indukcyjna

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

12-06-2023 19:00

Koniec wydarzenia

12-06-2023 21:00

ARS LATRANS Orchestra to autorski projekt muzyczny, tworzony specjalnie na organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS. Ich album Y2K to mieniące się kolorami muzyczne historie, którym przez pryzmat przeszłości artyści nadali łatkę teraźniejszości. Warstwa muzyczno-liryczna stanowi odzwierciedlenie pewnego procesu przemiany, która dokonywała się w każdym z nas na przełomie lat 90 i 2000.

© Udostępnij się. All right reserved.