Warning: Undefined array key "datetime-from" in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 10 Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 10 Warning: Undefined array key "datetime-to" in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 12 Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 12 Warning: Undefined array key "url_e2ia8ln1erf" in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 13 Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 13
Wydarzenia

AKTOR NA DESKACH – inkluzywna gra miejska ZAPOWIEDŹ .

Data publikacji: 29-10-2021

Małopolski Instytut Kultury w Krakowie zaprasza do wzięcia udziału w inkluzywnej grze miejskiej, która powstała dzięki pracy zespołu koncepcyjnego: Eli, Magdy, Natalii, Kuby i Szymona. Członkowie zespołu przez kilka miesięcy głowili się nad tym, jak przygotować grę, która nikogo nie wyklucza. Gra została przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami: zawiera audiodeskrypcje, materiały w PJM i propozycję trasy turystyczno-edukacyjnej dostępnej dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Autorzy chcieli, żeby gra była nie tylko świetną rozrywką, ale też by edukowała w ciekawej, przystępnej formie. 

Twoją rolą jest wcielenie się w młodego, ambitnego dziennikarza krakowskiego „Czasu”, który chce zdobyć uznanie przełożonych i popisać się swoimi detektywistycznymi zdolnościami. Niespodziewanie los stawia na jego drodze najlepszą do tego okazję – tajemniczą śmierć. By rozwiązać zagadkę, będziesz musiał spotkać się ze świadkami, dotrzeć do krążących po mieście plotek i informacji, a w końcu – rozwiązać zawiłą sprawę śmierci aktora w krakowskim Teatrze Miejskim. 

Podczas śledztwa otrzymasz kilka tropów, na przykład mapę Krakowa, lokalną gazetę i inne materiały towarzyszące. Będziesz też mieć okazję, by posłuchać informatorów i informatorek – część z nich będzie chciała pomóc Ci w śledztwie, lecz nie zabraknie i takich, którzy za wszelką cenę będą chcieli odwrócić Twoją uwagę… Mając do dyspozycji wszystkie te elementy oraz własną wyobraźnię, wyrusz na ulice Krakowa w poszukiwaniu wskazówek, które pozwolą Ci rozwikłać zagadkę i odpowiedzieć na serię ważnych pytań dotyczących sprawy. Nie zapomnij notatnika – czyste kartki papieru i ołówki, notatki głosowe lub inny sposób notowania przydadzą się, aby w trakcie śledztwa móc zapisywać motywy, powiązania czy alibi Twoich rozmówców. Pamiętaj jednak, że nic nie jest tak proste, na jakie wygląda. Jeśli nie chcesz wyjść na głupca podczas ostatecznej konfrontacji z przełożonym, musisz naprawdę się przyłożyć.

W „Aktora na deskach” będziecie mogli zagrać zarówno w domu, jak i w przestrzeni miejskiej, gdzie rozgrywa się akcja. Wszystkie miejsca, w których znajdują się bohaterowie, zostały poszerzone o opis edukacyjno-historyczny i towarzyszą im fotografie (wraz z audiodeskrypcją).

PREMIERA GRY JUŻ ZA KILKA DNI! 

Śledź naszą stronę lub napisz wiadomość i powiedz, że nie możesz się doczekać - jako pierwszy dostaniesz informację o tym, że gra jest dostępna.  

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje 2021”

Zobacz również

© Udostępnij się. All right reserved.