Wydarzenia

DAWNEJ RABKI CZAR 2021 – dostępne spektakle teatralne .

Data publikacji: 11-06-2021

Stowarzyszenie Dawnej Rabki Czar zaprasza na trzecią edycję corocznej imprezy Dawnej Rabki Czar.

Jest to coroczna impreza przenosząca uczestników w czasy świetności uzdrowiska - lata1900-1939. Na tle zabytkowej architektury Rabki, w rozkwitającym wiosną Parku Zdrojowym, można zanurzyć się w atmosferę przedwojennego kurortu. Zabawy salonowe i uliczne, teatr, muzyka i taniec, zabytkowe pojazdy, dawne sporty i wiele innych atrakcji czeka na Państwa, bezpłatnie.  Udział może wziąć każdy, bez względu na wiek czy ograniczenia, pod jednym warunkiem – obowiązują stroje retro. To właśnie stylizowane kreacje i dobre towarzystwo podobnie ubranych Pań i Panów zapewniają świetną zabawę i przenoszą w przeszłość, w Dawnej Rabki Czar.

Nowością w  tej edycji jest zadbanie o dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami. W programie znalazły się spektakle z dodatkowymi możliwościami. Spektakl Teatru Praska 52 z Krakowa w budynku Teatru Lalek Rabcio opatrzony będzie napisami dla osób niesłyszących oraz audiodeskrypcją umożliwiającą odbiór sztuki dla osób niewidomych i słabowidzących. Uliczny spektakl Teatru Chrząszcz w Trzcinie będzie tłumaczony na polski język migowy.  Większość miejsc jest dostępna architektonicznie. Impreza, która od początku miała charakter integrujący pokolenia, środowiska i organizacje, zyska w ten sposób nowy walor.

Wśród bogatego programu wydarzenia, ze względu na zadbanie o dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami, pragniemy wyróżnić :

18 czerwca 2021

19.00 - "Kosztowny romans" spektakl Teatru Praska 52  (z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących) rezerwacja tel. 6964 84 891

20 czerwca 2021

14.30 - "Teatrzyk Uzdrowiskowy" jarmarczny spektakl lalkowy Teatru Chrząszcz w Trzcinie  (premiera z tłumaczem migowym)

Szczegółowy program wydarzenia tutaj.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

Park Zdrojowy, Rabka-Zdrój

Data wydarzenia

początek wydarzenia18-06-2021 10:00 koniec wydarzenia20-06-2021 18:00

Płatność

Darmowe

Zobacz również

Spektakl: „Klancyk Noir” – spektakl improwizowany (X Festiwal Kultury bez Barier) / AD, pętla indukcyjna, PJM

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

Koniec wydarzenia

Zapraszamy w improwizowaną podróż przez spowite mgłą miasta, ciemne alejki i szemrane interesy; miejsca, gdzie lepiej nie chodzić po zmroku, nie zadawać zbyt wielu pytań i nikomu nie ufać, bo Klancyk noir to spektakl z muzyką na żywo, w którym czarno-biały jest tylko plakat.

Koncert: Remont Pomp i Mikołaj Trzaska (X Festiwal Kultury bez Barier) / PJM, dla osób w spektrum autyzmu oraz z niepełnosprawnością intelektualną

Miejsce wydarzenia

Gdańsk

Początek wydarzenia

Koniec wydarzenia

Remont Pomp odkrywa także przestrzenie muzyki eksperymentalnej grając na niecodziennych instrumentach lub przedmiotach nie kojarzonych z muzyką. Jako przykład mogą służyć utwory wykonywane na stole, szklankach, kieliszkach czy misach.

© Udostępnij się. All right reserved.