Warning: Undefined array key "url_e2ia8ln1erf" in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 13 Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 13
Wydarzenia

Dobry wieczór we Wrocławiu. Cykl wykładów online + tłumaczenie PJM .

Data publikacji: 20-10-2021

BWA Wrocław zaprasza na "Migające światła w wieczornym Wrocławiu" wykład online z cyklu "Dobry wieczór we Wrocławiu".
Prowadzący: Krzysztof Ziental

Mroczne wieczory miasta od zawsze starano się rozświetlać. Początkowo tylko od „wielkiego dzwonu” - w ważne uroczystości kościelne i państwowe. W połowie XIX wieku rozpoczęto oświetlać ulice latarniami gazowymi, a XX wiek, to czas elektryfikacji. Również wtedy światło nie tylko rozjaśniało mroki ulic, lecz także zaczęło pojawiać się w szyldach, reklamach, wreszcie neonach. Śledząc szczegółowo ewolucję tego środka wyrazu, można zauważyć, że przynajmniej od XIX wieku, po dziś, przechodzimy od fascynacji jakimś źródłem światła, do jego negacji. Świetnym tego przykładem są chociażby neony - w latach 60. wyrastające, jak grzyby po deszczu na elewacjach głównych ulic, w latach 90. ochoczo wyrzucane na śmietnik, by w ostatnim czasie wracać w postaci kolekcji muzealnych lub na te same co niegdyś elewacje.

Zastanowimy się więc jak przebiega ta sinusoida historii świateł we Wrocławiu. Jak zmieniały się notowania niektórych form oświetlenia. Kiedy wrocławskie wieczory skrzyły feerią barw, a kiedy niknęły jedynie w wątłym blasku latarni.

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

Data wydarzenia

początek wydarzenia27-10-2021 18:00 koniec wydarzenia20-10-2021 20:00

Rodzaj eventu

Online wykład

Rodzaj udogodnienia

PJM

Niepełnosprawność

G/głusi słabosłyszący

Organizatorzy

BWA Wrocław

Zobacz również

© Udostępnij się. All right reserved.