Warning: Undefined array key "url_e2ia8ln1erf" in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 13 Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 13
Wydarzenia

Dobry wieczór we Wrocławiu. Cykl wykładów online + tłumaczenie PJM .

Data publikacji: 20-10-2021

BWA Wrocław zaprasza na "Migające światła w wieczornym Wrocławiu" wykład online z cyklu "Dobry wieczór we Wrocławiu".
Prowadzący: Krzysztof Ziental

Mroczne wieczory miasta od zawsze starano się rozświetlać. Początkowo tylko od „wielkiego dzwonu” - w ważne uroczystości kościelne i państwowe. W połowie XIX wieku rozpoczęto oświetlać ulice latarniami gazowymi, a XX wiek, to czas elektryfikacji. Również wtedy światło nie tylko rozjaśniało mroki ulic, lecz także zaczęło pojawiać się w szyldach, reklamach, wreszcie neonach. Śledząc szczegółowo ewolucję tego środka wyrazu, można zauważyć, że przynajmniej od XIX wieku, po dziś, przechodzimy od fascynacji jakimś źródłem światła, do jego negacji. Świetnym tego przykładem są chociażby neony - w latach 60. wyrastające, jak grzyby po deszczu na elewacjach głównych ulic, w latach 90. ochoczo wyrzucane na śmietnik, by w ostatnim czasie wracać w postaci kolekcji muzealnych lub na te same co niegdyś elewacje.

Zastanowimy się więc jak przebiega ta sinusoida historii świateł we Wrocławiu. Jak zmieniały się notowania niektórych form oświetlenia. Kiedy wrocławskie wieczory skrzyły feerią barw, a kiedy niknęły jedynie w wątłym blasku latarni.

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

Data wydarzenia

początek wydarzenia27-10-2021 18:00 koniec wydarzenia20-10-2021 20:00

Rodzaj eventu

Online wykład

Rodzaj udogodnienia

PJM

Niepełnosprawność

G/głusi słabosłyszący

Organizatorzy

BWA Wrocław

Zobacz również

1081. Pokaz filmu „Pod ziemią” / Festiwal Relacje / napisy dla G/głuchych, AD, pętla indukcyjna, tłumaczenie PJM dyskusji

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

13-06-2023 18:00

Koniec wydarzenia

13-06-2023 21:00

„Pod ziemią” to niezwykłe przeżycie filmowe, które wymyka się tradycyjnie pojętemu kinu. To doświadczenie na pograniczu slow cinema i sztuki wideo artu, którą niegdyś reżyser Michelangelo Frammartino się zajmował. Po seansie zapraszamy na spotkanie ze znawczynią włoskiego kina, krytyczką, edukatorką i popularyzatorką sztuki filmowej Dianą Dąbrowską, która w ciekawy sposób naświetli rozmaite niuanse pokazywanego dzieła.

1082. Spektakl: „Jednooki król” / PJM, pętla indukcyjna

Miejsce wydarzenia

Poznań

Początek wydarzenia

15-06-2023 19:30

Koniec wydarzenia

15-06-2023 21:30

Każdemu zdarza się od czasu do czasu zasiąść do stołu z ludźmi, z którymi łączą go lub dzielą trudne życiowe historie. A jeśli ktoś, z kim spotykamy się przy wspólnym posiłku, okaże się niespodziewanie naszym wrogiem? Jeśli zdążymy go polubić, choć trochę, zanim zrozumiemy, kim naprawdę jest? Czy będziemy protestować? Czy zdołamy wybaczyć?

1080. Open Sound: ARS LATRANS Orchestra / pętla indukcyjna

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

12-06-2023 19:00

Koniec wydarzenia

12-06-2023 21:00

ARS LATRANS Orchestra to autorski projekt muzyczny, tworzony specjalnie na organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS. Ich album Y2K to mieniące się kolorami muzyczne historie, którym przez pryzmat przeszłości artyści nadali łatkę teraźniejszości. Warstwa muzyczno-liryczna stanowi odzwierciedlenie pewnego procesu przemiany, która dokonywała się w każdym z nas na przełomie lat 90 i 2000.

© Udostępnij się. All right reserved.