Wydarzenia

FKBB Warsztaty: Plecenie makramy .

Data publikacji: 28-09-2021

Galeria Arsenał w Białymstoku w ramach Festiwalu Kultury bez Barier zaprasza na warsztaty z plecenia makramy.

Podczas warsztatów poznamy tradycyjną sztukę wiązania węzłów bez wykorzystania narzędzi. To powrót do zapomnianych umiejętności, okazja do rozmowy o rezygnacji z zakupu gotowych towarów na rzecz samodzielnej pracy, wartości rzemiosła. Powstaną unikatowe przedmioty wykonane z naturalnych materiałów.

Prowadzący: Krystyna Bienias - z wykształcenia jest technologiem tkactwa ze specjalizacją tkactwo artystyczne (nauka w Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu). Studiowała fotografię (w Studium w Białymstoku) oraz edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Głęboko interesuje się tematami kultury i tradycji Podlasia oraz ekologii, od lat pogłębia wiedzę i umiejętności z dziedzin różnorodnego rękodzieła, zarówno ludowego jak i artystycznego. Zorganizowała i prowadziła wiele zajęć warsztatowych, m.in. warsztaty tkackie, makramy, fotograficzne.

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

Galeria Arsenał w Białymstoku ul. A. Mickiewicza 2 Białystok

Data wydarzenia

początek wydarzenia02-10-2021 15:00 koniec wydarzenia02-10-2021 17:00

Rodzaj eventu

warsztaty

Rodzaj udogodnienia

Makiety dotykowe PJM

Niepełnosprawność

G/głusi słabosłyszący

Płatność

Darmowe

Zobacz również

Spektakl „#[+#@!? (słowo na G)” w ramach projektu „Teatr szczególnie potrzebny” / PJM, napisy, AD, miejsce dostępne architektonicznie

Miejsce wydarzenia

Wrocław

Początek wydarzenia

12-10-2022 18:00

Koniec wydarzenia

05-10-2022 19:45

Plotka, zdjęcie, nagrany telefonem film rozprzestrzeniają się z prędkością światła. Kiedy ktoś zaczyna przekraczać granice? Kiedy takie działanie można nazwać słowem na “G”?

I Seminarium z cyklu „Studia o niepełnosprawności: badania, opór, zmiana” w ramach projektu „Kultura bez Barier” / o dostępności

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

10-10-2022 18:00

Koniec wydarzenia

10-10-2022 19:30

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na seminarium z cyklu „Studia o niepełnosprawności: badania, opór, zmiana”: "Emancypacja, niezależne życie i prawa człowieka. Czyli jak aktywiści i aktywistki z niepełnosprawnościami rewolucjonizują dyskurs o niepełnosprawności".

© Udostępnij się. All right reserved.