Wydarzenia

FKBB Warsztaty: Powstańczy dzień powszedni .

Data publikacji: 27-09-2021

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty dla uczniów szkół podstawowych, pt. „Powstańczy dzień powszedni”.

W temat lekcji wprowadzi nas omówienie wybuchu II wojny światowej i okresu okupacji. Po tym wstępie przejdziemy do głównego zagadnienia – życia codziennego Powstańców i ludności cywilnej w czasie walk powstańczych.
Z zajęć dowiemy się, jak wyglądało uzbrojenie walczących, jak radzono sobie z brakiem żywności, gdzie się ukrywano, jak się porozumiewano i jak wyglądała kwestia religii czy kultury w trakcie Powstania Warszawskiego.
Na koniec, pracując w grupach, będziemy zajmować się powstańczymi fotografiami, co pozwoli nam utrwalić zdobytą wiedzę.

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

Data wydarzenia

początek wydarzenia01-10-2021 09:15 koniec wydarzenia01-10-2021 10:45

Rodzaj udogodnienia

PJM

Niepełnosprawność

G/głusi słabosłyszący

Zobacz również

Bitwa o tron. Musicalowy talent show / AD i napisy na zamówienie, pętla indukcyjna

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

Koniec wydarzenia

Musical o wybranych królach elekcyjnych jest utrzymany w konwencji popowego talent show. Jego bohaterowie prezentują się w przebojach skomponowanych w stylistykach charakterystycznych dla krajów, z których pochodzą. I tak Zygmunt III, wywodzący się ze szwedzkiej dynastii Wazów, śpiewa piosenkę nawiązującą do estetyki Abby, z kolei August Mocny łączy w jednym utworze metalowe brzmienia bliskie zespołowi Rammstein oraz mozartowską arię.

© Udostępnij się. All right reserved.