Wydarzenia

FKBB Wystawa, Zwiedzanie: Z przewodnikiem po wystawie stałej i czasowej .

Data publikacji: 28-09-2021

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem wystawy stałej i czasowej.

Muzeum znajduje się w miejscu urodzenia Marii Skłodowskiej-Curie i prezentuje oryginalne notatki, listy, a także fotografie i dokumenty oraz rzeczy osobiste należące do dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla i jej rodziny. Jedno z pomieszczeń zaaranżowano na XIX-wieczny salonik rodziny Skłodowskich i Curie.
Wystawa czasowa „W świecie Dzidzi i Kogutka” nawiązuje do postaci Adolfa Gąseckiego – znanego w okresie międzywojennym farmaceuty, który na początku XX w. opracował recepturę leku przeciwbólowego, spopularyzowanego pod nazwą „proszku z kogutkiem”. Produkcja odbywała się w m. in. w laboratorium apteki znajdującej się na parterze kamienicy przy ul. Freta 16. Pomieszczenie muzeum zostało wyposażone w oryginalne meble z epoki, w gablotach zaś prezentowane są akcesoria apteczne oraz opakowania po farmaceutykach, dostępnych wówczas dla mieszkańców międzywojennej stolicy.

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie ul. Freta 16 Warszawa

Data wydarzenia

początek wydarzenia02-10-2021 14:00 koniec wydarzenia02-10-2021 15:00

Rodzaj udogodnienia

Audiodeskrypcja

Miasta

Warszawa

Płatność

Płatne

Zobacz również

1031. „Precjoza wrocławskich bractw strzeleckich” – oprowadzanie / tłum. PJM

Miejsce wydarzenia

Wrocław

Początek wydarzenia

25-03-2023 13:00

Koniec wydarzenia

25-03-2023 14:00

Celem projektu było kompleksowe opracowanie wrocławskiej kolekcji złotniczej należącej do dawnych bractw strzeleckich, zarówno obiektów zachowanych, jak i zaginionych, oraz odtworzenie pełnego obrazu tego niezwykłego i ważnego dla Wrocławia zbioru. Wystawa jest efektem tych badań.

1030. Webinarium: Nawyki szczęśliwych ludzi – jak je wprowadzić do swojego życia? / PJM

Początek wydarzenia

23-03-2023 18:00

Koniec wydarzenia

23-03-2023 19:15

To spotkanie na żywo w formie webinarium, na którym poruszymy tematy: - jakie nawyki warto wypracować, aby osiągnąć więcej satysfakcji i szczęścia w życiu - technik, dzięki którym będziesz mógł/mogła, wypracować pozytywne nawyki - błędy, których należy unikać podczas wprowadzania pozytywnych nawyków - fakty i mity na temat nawyków, dzięki którym łatwiej będzie Ci zrozumieć jak wypracować pożądany nawyk.

© Udostępnij się. All right reserved.