Muzeum znajduje się w miejscu urodzenia Marii Skłodowskiej-Curie i prezentuje oryginalne notatki, listy, a także fotografie i dokumenty oraz rzeczy osobiste należące do dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla i jej rodziny. Jedno z pomieszczeń zaaranżowano na XIX-wieczny salonik rodziny Skłodowskich i Curie. Wystawa czasowa „W świecie Dzidzi i Kogutka” nawiązuje do postaci Adolfa Gąseckiego – znanego w okresie międzywojennym farmaceuty, który na początku XX w. opracował recepturę leku przeciwbólowego, spopularyzowanego pod nazwą „proszku z kogutkiem”. Produkcja odbywała się w m. in. w laboratorium apteki znajdującej się na parterze kamienicy przy ul. Freta 16. Pomieszczenie muzeum zostało wyposażone w oryginalne meble z epoki, w gablotach zaś prezentowane są akcesoria apteczne oraz opakowania po farmaceutykach, dostępnych wówczas dla mieszkańców międzywojennej stolicy.
Celem projektu było kompleksowe opracowanie wrocławskiej kolekcji złotniczej należącej do dawnych bractw strzeleckich, zarówno obiektów zachowanych, jak i zaginionych, oraz odtworzenie pełnego obrazu tego niezwykłego i ważnego dla Wrocławia zbioru. Wystawa jest efektem tych badań.
To spotkanie na żywo w formie webinarium, na którym poruszymy tematy:
- jakie nawyki warto wypracować, aby osiągnąć więcej satysfakcji i szczęścia w życiu
- technik, dzięki którym będziesz mógł/mogła, wypracować pozytywne nawyki
- błędy, których należy unikać podczas wprowadzania pozytywnych nawyków
- fakty i mity na temat nawyków, dzięki którym łatwiej będzie Ci zrozumieć jak wypracować pożądany nawyk.
Serwis wykorzystuje tzw. pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usługi, wyświetlania informacji, gromadzeniaanonimowych danych statystycznych oraz prowadzenia działań marketingowych opisanych w
Polityce Prywatności.
Możesz wyłączyć obsługę cookies poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki internetowej.