Wydarzenia

FKBB Wystawa, Zwiedzanie: Z przewodnikiem po wystawie stałej i czasowej .

Data publikacji: 28-09-2021

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem wystawy stałej i czasowej.

Muzeum znajduje się w miejscu urodzenia Marii Skłodowskiej-Curie i prezentuje oryginalne notatki, listy, a także fotografie i dokumenty oraz rzeczy osobiste należące do dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla i jej rodziny. Jedno z pomieszczeń zaaranżowano na XIX-wieczny salonik rodziny Skłodowskich i Curie.
Wystawa czasowa „W świecie Dzidzi i Kogutka” nawiązuje do postaci Adolfa Gąseckiego – znanego w okresie międzywojennym farmaceuty, który na początku XX w. opracował recepturę leku przeciwbólowego, spopularyzowanego pod nazwą „proszku z kogutkiem”. Produkcja odbywała się w m. in. w laboratorium apteki znajdującej się na parterze kamienicy przy ul. Freta 16. Pomieszczenie muzeum zostało wyposażone w oryginalne meble z epoki, w gablotach zaś prezentowane są akcesoria apteczne oraz opakowania po farmaceutykach, dostępnych wówczas dla mieszkańców międzywojennej stolicy.

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie ul. Freta 16 Warszawa

Data wydarzenia

początek wydarzenia02-10-2021 14:00 koniec wydarzenia02-10-2021 15:00

Rodzaj udogodnienia

Audiodeskrypcja

Miasta

Warszawa

Płatność

Płatne

Zobacz również

Spektakl „#[+#@!? (słowo na G)” w ramach projektu „Teatr szczególnie potrzebny” / PJM, napisy, AD, miejsce dostępne architektonicznie

Miejsce wydarzenia

Wrocław

Początek wydarzenia

12-10-2022 18:00

Koniec wydarzenia

05-10-2022 19:45

Plotka, zdjęcie, nagrany telefonem film rozprzestrzeniają się z prędkością światła. Kiedy ktoś zaczyna przekraczać granice? Kiedy takie działanie można nazwać słowem na “G”?

I Seminarium z cyklu „Studia o niepełnosprawności: badania, opór, zmiana” w ramach projektu „Kultura bez Barier” / o dostępności

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

10-10-2022 18:00

Koniec wydarzenia

10-10-2022 19:30

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na seminarium z cyklu „Studia o niepełnosprawności: badania, opór, zmiana”: "Emancypacja, niezależne życie i prawa człowieka. Czyli jak aktywiści i aktywistki z niepełnosprawnościami rewolucjonizują dyskurs o niepełnosprawności".

© Udostępnij się. All right reserved.