Wydarzenia

Głuchy Labirynt – oprowadzanie w PJM – zwiedzanie trzech wystaw .

Data publikacji: 07-01-2022

Galeria Labirynt zaprasza na oprowadzanie w PJM po trzech wystawach. Obejrzyj prezentowane prace i ich poznaj historie!

„Kolekcja dostępna” to wystawa podsumowująca projekt realizowany od maja 2021 roku. W jego ramach prowadzone były działania związane z przygotowaniem adaptacji do wybranych dzieł z kolekcji Galerii Labirynt. Przygotowywane materiały pozwalają na swobodny i samodzielny odbiór wystawy przez każdą osobę, bez względu na wiek czy poziom sprawności. Trzydzieści dzieł z kolekcji Galerii Labirynt w Lublinie zostało opracowanych pod kątem dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Wystawa prezentuje dziewięć z nich – fotografie, rzeźby, obiekty, a także obrazy wykonane przez polskich oraz zagranicznych artystów i artystki. Prezentowane dzieła sztuki z kolekcji Galerii Labirynt zostały wzbogacone o adaptacje, które pozwalają zapoznać się z nimi między innymi za pomocą dotyku, opisu dźwiękowego czy tłumaczenia na polski język migowy.

Na wystawie „Działanie na żywo” artystki wykorzystują narzędzia sztuki do poruszenia tematów niezwykle osobistych, które w publicznym akcie odbioru zyskują uniwersalne znaczenie. W działaniach tych istotną rolę grają nie tylko osoby, ich symboliczne gesty i akty performatywne, ale i „rytuały rzeczy”, przedmioty traktowane jako elementy aktywne, posiadające moc sprawczą. Ujęte razem, prace Grzeszykowskiej, Kubiak i Rajkowskiej, rezonują na różnych poziomach; psychologicznym, społecznym, kulturowym, stanowią refleksję nad tożsamością i doświadczeniami jednostki oraz funkcjami sztuki współczesnej w procesach samoświadomościowych i wspólnotowych.

O oporze wobec autorytarnego państwa opowiada z kolei wystawa „Będzie dobrze, trzeba tylko wszystko zmienić”, prezentująca fotografie autorstwa Chrisa Niedenthala z lat 1981–1983 oraz zdjęcia Archiwum Protestów Publicznych, otwartej platformy dystrybucji obrazów związanych z napięciami społeczno-politycznymi w Polsce od 2016 roku do dzisiaj.

Prowadzenie: Wioletta Stępniak

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin

Data wydarzenia

początek wydarzenia23-01-2022 15:00 koniec wydarzenia23-01-2022 16:00

Rodzaj udogodnienia

PJM

Niepełnosprawność

G/głusi słabosłyszący

Miasta

Lublin

Organizatorzy

Galeria Labirynt

Płatność

Płatne

Zobacz również

1081. Pokaz filmu „Pod ziemią” / Festiwal Relacje / napisy dla G/głuchych, AD, pętla indukcyjna, tłumaczenie PJM dyskusji

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

13-06-2023 18:00

Koniec wydarzenia

13-06-2023 21:00

„Pod ziemią” to niezwykłe przeżycie filmowe, które wymyka się tradycyjnie pojętemu kinu. To doświadczenie na pograniczu slow cinema i sztuki wideo artu, którą niegdyś reżyser Michelangelo Frammartino się zajmował. Po seansie zapraszamy na spotkanie ze znawczynią włoskiego kina, krytyczką, edukatorką i popularyzatorką sztuki filmowej Dianą Dąbrowską, która w ciekawy sposób naświetli rozmaite niuanse pokazywanego dzieła.

1082. Spektakl: „Jednooki król” / PJM, pętla indukcyjna

Miejsce wydarzenia

Poznań

Początek wydarzenia

15-06-2023 19:30

Koniec wydarzenia

15-06-2023 21:30

Każdemu zdarza się od czasu do czasu zasiąść do stołu z ludźmi, z którymi łączą go lub dzielą trudne życiowe historie. A jeśli ktoś, z kim spotykamy się przy wspólnym posiłku, okaże się niespodziewanie naszym wrogiem? Jeśli zdążymy go polubić, choć trochę, zanim zrozumiemy, kim naprawdę jest? Czy będziemy protestować? Czy zdołamy wybaczyć?

1080. Open Sound: ARS LATRANS Orchestra / pętla indukcyjna

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

12-06-2023 19:00

Koniec wydarzenia

12-06-2023 21:00

ARS LATRANS Orchestra to autorski projekt muzyczny, tworzony specjalnie na organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS. Ich album Y2K to mieniące się kolorami muzyczne historie, którym przez pryzmat przeszłości artyści nadali łatkę teraźniejszości. Warstwa muzyczno-liryczna stanowi odzwierciedlenie pewnego procesu przemiany, która dokonywała się w każdym z nas na przełomie lat 90 i 2000.

© Udostępnij się. All right reserved.