Warning: Undefined array key "url_e2ia8ln1erf" in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 13 Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 13
Wydarzenia

Jak sobie wyobrazić Kosmos? Spotkanie online z tłumaczeniem na PJM. .

Data publikacji: 19-05-2021

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie zaprasza na wykład dr. Łukasza Lamży zatytułowany „Jak sobie wyobrazić Kosmos?”. Wydarzenie odbywa się w ramach Nocy Muzeów i w związku z trwającym rokiem Stanisława Lema.
Żyjemy w pięknych czasach – każdy z nas ma dostęp do tysięcy zdjęć, wizualizacji i symulacji komputerowych, pokazujących w najdrobniejszych szczegółach planety, gwiazdy i galaktyki. Co jednak, jeśli zadamy pytanie, jaki właściwie Kosmos jest „tak naprawdę”? Czy galaktyki „naprawdę” są kolorowe? Czy bardziej „słuszny” jest widok Drogi Mlecznej gołym okiem czy zdjęcie z radioteleskopu? Jak wyglądałby Układ Słoneczny, gdyby przedstawić planety w ich rzeczywistym rozmiarze? Przed nami wspólna wyprawa w poszukiwaniu „prawdziwego Kosmosu”.

Spotkanie online z tłumaczeniem na PJM odbędzie się 21 maja o godzinie 20:00 na Facebooku.

Jeśli interesuje Cię to wydarzenie, więcej informacji znajdziesz na stronie organizatora.

Data wydarzenia

początek wydarzenia21-05-2021 20:00 koniec wydarzenia21-05-2021 21:00

Rodzaj eventu

Online spotkanie

Rodzaj udogodnienia

PJM

Niepełnosprawność

G/głusi słabosłyszący

Miasta

Kraków

Płatność

Darmowe

Zobacz również

© Udostępnij się. All right reserved.