Wydarzenia

Kolekcje etnograficzne w XXI wieku -SYBERIA. DOPOWIEDZENIA .

Data publikacji: 11-10-2021

Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza na spotkanie online z cyklu Syberia. Dopowiedzenia.

Podczas spotkania będziemy rozmawiać o kolonialnym kontekście powstawania kolekcji etnograficznych, a także o tym, jak dzisiaj wygląda kolekcjonowanie przedmiotów określanych mianem „etnograficzne”. Jakie strategie stosują muzea by dodać swój głos do kolekcjonerskiej sztafety pokoleń? Czy muzea etnograficzne są w procesie dekolonizacji? Na czym ten proces polega? Co o działaniach muzeów przechowujących kolonialne kolekcje myślą ludzie wywodzący się ze społeczności źródłowych? Czy mają dostęp i prawa korzystania ze swojego dziedzictwa?

Rozmawiać będzie Jacek Kukuczka i Magdalena Zych z udziałem publiczności.

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

Data wydarzenia

początek wydarzenia14-10-2021 18:00 koniec wydarzenia14-10-2021 19:30

Rodzaj eventu

Online spotkanie

Rodzaj udogodnienia

PJM

Niepełnosprawność

G/głusi słabosłyszący

Płatność

Darmowe

Zobacz również

Spektakl „#[+#@!? (słowo na G)” w ramach projektu „Teatr szczególnie potrzebny” / PJM, napisy, AD, miejsce dostępne architektonicznie

Miejsce wydarzenia

Wrocław

Początek wydarzenia

12-10-2022 18:00

Koniec wydarzenia

05-10-2022 19:45

Plotka, zdjęcie, nagrany telefonem film rozprzestrzeniają się z prędkością światła. Kiedy ktoś zaczyna przekraczać granice? Kiedy takie działanie można nazwać słowem na “G”?

I Seminarium z cyklu „Studia o niepełnosprawności: badania, opór, zmiana” w ramach projektu „Kultura bez Barier” / o dostępności

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

10-10-2022 18:00

Koniec wydarzenia

10-10-2022 19:30

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na seminarium z cyklu „Studia o niepełnosprawności: badania, opór, zmiana”: "Emancypacja, niezależne życie i prawa człowieka. Czyli jak aktywiści i aktywistki z niepełnosprawnościami rewolucjonizują dyskurs o niepełnosprawności".

© Udostępnij się. All right reserved.