Wydarzenia

Kosmiczne opowieści – spotkanie z Karolem Wójcickim (PJM) .

Data publikacji: 09-09-2021

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach oraz Z głową w gwiazdach zapraszają do udziału w spotkaniu "Kosmiczne opowieści" z Karolem Wójcickim.

15 września br. o godzinie 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach

Karol Wójcicki, popularyzator astronomii i autor bloga „Z głową w gwiazdach” opowie o kosmicznej rewolucji, której obecne pokolenie jest teraz świadkiem. To, co dzieje się obecnie na stanowiskach startowych i w halach montażowych, stanowi początek nowej ery kosmicznej.

W 100-lecie urodzin Stanisława Lema przyjrzymy się naszej kosmicznej rzeczywistości i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jak bardzo odległa (a może wcale nie) jest ona od futurystycznych wizji pisarza.

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

Rybnicka 6-8, 44-240 Żory

Data wydarzenia

początek wydarzenia15-09-2021 18:00 koniec wydarzenia15-09-2021 20:00

Rodzaj eventu

spotkanie

Rodzaj udogodnienia

PJM

Niepełnosprawność

G/głusi słabosłyszący

Miasta

Żory

Płatność

Darmowe

Zobacz również

Spektakl: „Klancyk Noir” – spektakl improwizowany (X Festiwal Kultury bez Barier) / AD, pętla indukcyjna, PJM

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

Koniec wydarzenia

Zapraszamy w improwizowaną podróż przez spowite mgłą miasta, ciemne alejki i szemrane interesy; miejsca, gdzie lepiej nie chodzić po zmroku, nie zadawać zbyt wielu pytań i nikomu nie ufać, bo Klancyk noir to spektakl z muzyką na żywo, w którym czarno-biały jest tylko plakat.

Koncert: Remont Pomp i Mikołaj Trzaska (X Festiwal Kultury bez Barier) / PJM, dla osób w spektrum autyzmu oraz z niepełnosprawnością intelektualną

Miejsce wydarzenia

Gdańsk

Początek wydarzenia

Koniec wydarzenia

Remont Pomp odkrywa także przestrzenie muzyki eksperymentalnej grając na niecodziennych instrumentach lub przedmiotach nie kojarzonych z muzyką. Jako przykład mogą służyć utwory wykonywane na stole, szklankach, kieliszkach czy misach.

© Udostępnij się. All right reserved.