Wydarzenia

Krzysztof Topolski, Piętnastka, Adam Gołębiewski w ramach ARS INDEPENDENT .

Data publikacji: 07-06-2022

W czerwcowy wieczór Ars Independent zaprasza na spacer po katowickim Parku Kościuszki. Spotkanie odbędzie się w trzech lokalizacjach – najstarszej budowli sakralnej w regionie: kościele Michała Archanioła, przy rzeźbie plenerowej przedstawiającej trzy kobiety oraz przy pomniku Tadeusza Kościuszki. Każdemu spotkaniu będą towarzyszyły dźwięki zestawu perkusyjnego, który na warsztat wezmą:

  • Krzysztof Topolski – artysta dźwiękowy, perkusista, Autor projektów z dziedziny muzyki i sztuki dźwięku. Zajmuje się field recordingiem, akustyczną ekologią i krajobrazem akustycznym. Tworzy instalacje dźwiękowe. Interesują go poszukiwania w sferze perkusji oraz live electronic, muzyka improwizowana i elektroakustyczna. Komponuje przy użyciu komputera. Realizuje projekty poświęcone muzyce współczesnej, akustycznej ekologii i sztuce dźwięku. Prowadzi również warsztaty. Występuje solo jako Arszyn. Gra w zespole Dead Vistula. Ostatnio opublikował albumy “Bop” oraz “Oddech”
  • Piętnastka - zainicjowany przez Piotra Kurka solowy projekt, którego debiutancki album „Dalia” wydany został w niezależnej, kasetowej wytwórni Sangoplasmo prowadzonej przez Lutto Lento. Wkrótce do koncertów Piętnastki dołączył Hubert Zemler i jako duet objechał Europę i USA. Poza dobrze przyjętym albumem A Sacrifice Shall Be Made / All The Wicked Scenes (Mondoj /2020), Kurek wydał w ostatniej dekadzie kilka innych albumów idiosynkratycznej, ciągle ewoluującej muzyki. Zemler jest niezwykle płodnym perkusistą i kompozytorem. Jego twórczość obejmuje muzykę orkiestralną, jazz i improwizację, jak również eksperyment i muzykę świata. Współpracował z takimi twórcami, jak John Tilbury, Ben Frost, Jon Gibson i RP Boo. W 2021 ukazał się nowy album duetu Piętnastka - Kambium dla warszawskiej wytwórni Mondoj.
  • Adam Gołębiewski – urodzony w 1984 roku, perkusista, improwizator (także muzykolog i socjolog). Porusza się głównie na gruncie muzyki swobodnie improwizowanej, eksperymentalnej i free jazzu. W swojej pracy koncentruje się na krańcowym rozszerzaniu możliwości zestawu perkusyjnego i instrumentów perkusyjnych w zakresie ich brzmienia, ekspresji i anatomii, czego rezultatem jest bezpośredni i dojmujący język dźwiękowy. Współpracował m.in. z Yoko Ono czy Thurston Moore, Matsem Gustafssonem, Fredem Lonberg-Holmem, Kenem Vandermarkiem, Johnem Edwardsem, Alexem Wardem, Mazenem Kerbajem, Sharifem Sehnaoui, Mikołajem Trzaską, Majkiem Majkowskim, Witoldem Oleszakiem i wieloma innymi.

KIEDY? 25 czerwca (sobota), godz. 20:00
GDZIE? Park im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach

DOSTĘPNOŚĆ:
Wydarzenie jest dostępne dla osób niewidomych. Organizator zapewnia asystę w przemieszczaniu się podczas wydarzenia. Osoby zainteresowane asystą podczas wydarzenia proszone są o zgłoszenie się przez formularz.

Przy niesprzyjającej pogodzie koncerty odbędą się w podcieniach Miasta Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2). O ewentualnej zmianie miejsca organizator poinformuje na wszystkich swoich kanałach informacyjnych w dniu wydarzenia.
Więcej informacji na stronie organizatora i wydarzenia.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

Kościuszki, 40-001 Katowice

Data wydarzenia

początek wydarzenia25-06-2022 20:00 koniec wydarzenia25-06-2022 23:00

Rodzaj udogodnienia

asysta

Miasta

Katowice

Płatność

Darmowe

Zobacz również

© Udostępnij się. All right reserved.