W eseju Poezja odeszła z teatru (2007) Adam Zagajewski pisał, że stało się tak między innymi dlatego, że wiersz jest „jak wolny ptak, który może zerwać się z gałęzi i polecieć w nie wiadomo którą stronę”. A aktor chce z góry zdecydować, „dokąd wiersz pójdzie, w którą skręci ulicę, do której kawiarni wejdzie, jakiego papierosa zapali”. Odeszła także dlatego, że dla poety każdy wiersz jest przedostatni, a aktorzy „nie znają tego jeszcze nie napisanego wiersza i recytują wiersz ostatni, a nie przedostatni”.
Cykl "Między wersami" chce traktować każdy wiersz jako przedostatni. „Nie-zanadto-interpretowany”, gorący, zimny, intymny, ekstrawertyczny, wiersz jak ptak, wolny i dopiero co napisany. Wiersz spotkany z muzyką, z przestrzenią, ze światłem, przefiltrowany przez głos aktorki/aktora, przez wyobraźnię i potrzebę widza.
Każdorazowo nazwisko poetki/poety staje się hasłem-tematem i znajduje indywidualne koncertowe rozwiązanie – zależnie od tonacji, wewnętrznej myśli i ukrytej melodii wierszy. Przeznaczone do jednorazowego użytku, możliwe do powtórzenia i translokacji.
„Pod ziemią” to niezwykłe przeżycie filmowe, które wymyka się tradycyjnie pojętemu kinu. To doświadczenie na pograniczu slow cinema i sztuki wideo artu, którą niegdyś reżyser Michelangelo Frammartino się zajmował. Po seansie zapraszamy na spotkanie ze znawczynią włoskiego kina, krytyczką, edukatorką i popularyzatorką sztuki filmowej Dianą Dąbrowską, która w ciekawy sposób naświetli rozmaite niuanse pokazywanego dzieła.
Każdemu zdarza się od czasu do czasu zasiąść do stołu z ludźmi, z którymi łączą go lub dzielą trudne życiowe historie. A jeśli ktoś, z kim spotykamy się przy wspólnym posiłku, okaże się niespodziewanie naszym wrogiem? Jeśli zdążymy go polubić, choć trochę, zanim zrozumiemy, kim naprawdę jest? Czy będziemy protestować? Czy zdołamy wybaczyć?
ARS LATRANS Orchestra to autorski projekt muzyczny, tworzony specjalnie na organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS. Ich album Y2K to mieniące się kolorami muzyczne historie, którym przez pryzmat przeszłości artyści nadali łatkę teraźniejszości. Warstwa muzyczno-liryczna stanowi odzwierciedlenie pewnego procesu przemiany, która dokonywała się w każdym z nas na przełomie lat 90 i 2000.
Serwis wykorzystuje tzw. pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usługi, wyświetlania informacji, gromadzeniaanonimowych danych statystycznych oraz prowadzenia działań marketingowych opisanych w
Polityce Prywatności.
Możesz wyłączyć obsługę cookies poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki internetowej.