Wydarzenia

Muzeum Morskie w Gdańsku – Oferta dla osób niewidomych .

Data publikacji: 14-05-2021

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku przygotowało dwie stałe wystawy do potrzeb niewidomych odbiorców.

"Łodzie ludów świata" w Ośrodku Kultury Morskiej są wystawą, na której osoby niewidome i niedowidzące mogą poznawać przez dotyk świat egzotycznych wypraw.

Z czego buduje się łodzie na Wyspach Salomona? Gdzie można spotkać łodzie plecione niczym kosze? Jakie nietypowe tratwy znajdują się w Peru, a jakie pochodzą ze Sri Lanki? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na te pytania, odwiedź Muzeum Morskie. To okazja, by wysłuchać niezwykłych opowieści o kulturze i zwyczajach ludów z różnych części świata.

Kolejna wystawa to "Spichlerze na Ołowiance". Jeśli interesujesz się militariami, to wystawa przypadnie Ci do gustu! Czy kula armatnia waży zawsze tyle samo i co zrobić, żeby nie uciekała? Jak długa powinna być łyżka prochowa? Jak ubrany był oficer, a jak puszkarz i czy często chodzili do fryzjera? Wejdziemy na pokład działowy dawnego żaglowca wojennego i posłuchamy odgłosów okrętowych oraz legend towarzyszących marynarskiej braci.

Więcej informacji o wystawach i ofercie, którą przygotowało Muzeum Morskie znajdziesz na jego stronie.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

ul. Tokarska 21-25 80-888 Gdańsk

Data wydarzenia

początek wydarzenia01-01-2021 00:00 koniec wydarzenia31-12-2021 00:00

Niepełnosprawność

niepełnosprawność wzroku

Miasta

Gdańsk

Płatność

Płatne

Zobacz również

Spektakl „#[+#@!? (słowo na G)” w ramach projektu „Teatr szczególnie potrzebny” / PJM, napisy, AD, miejsce dostępne architektonicznie

Miejsce wydarzenia

Wrocław

Początek wydarzenia

12-10-2022 18:00

Koniec wydarzenia

05-10-2022 19:45

Plotka, zdjęcie, nagrany telefonem film rozprzestrzeniają się z prędkością światła. Kiedy ktoś zaczyna przekraczać granice? Kiedy takie działanie można nazwać słowem na “G”?

I Seminarium z cyklu „Studia o niepełnosprawności: badania, opór, zmiana” w ramach projektu „Kultura bez Barier” / o dostępności

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

10-10-2022 18:00

Koniec wydarzenia

10-10-2022 19:30

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na seminarium z cyklu „Studia o niepełnosprawności: badania, opór, zmiana”: "Emancypacja, niezależne życie i prawa człowieka. Czyli jak aktywiści i aktywistki z niepełnosprawnościami rewolucjonizują dyskurs o niepełnosprawności".

© Udostępnij się. All right reserved.