Muzeum Morskie w Gdańsku – Oferta dla osób niewidomych .
Data publikacji: 14-05-2021
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku przygotowało dwie stałe wystawy do potrzeb niewidomych odbiorców.
"Łodzie ludów świata" w Ośrodku Kultury Morskiej są wystawą, na której osoby niewidome i niedowidzące mogą poznawać przez dotyk świat egzotycznych wypraw.
Z czego buduje się łodzie na Wyspach Salomona? Gdzie można spotkać łodzie plecione niczym kosze? Jakie nietypowe tratwy znajdują się w Peru, a jakie pochodzą ze Sri Lanki? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na te pytania, odwiedź Muzeum Morskie. To okazja, by wysłuchać niezwykłych opowieści o kulturze i zwyczajach ludów z różnych części świata.
Kolejna wystawa to "Spichlerze na Ołowiance". Jeśli interesujesz się militariami, to wystawa przypadnie Ci do gustu! Czy kula armatnia waży zawsze tyle samo i co zrobić, żeby nie uciekała? Jak długa powinna być łyżka prochowa? Jak ubrany był oficer, a jak puszkarz i czy często chodzili do fryzjera? Wejdziemy na pokład działowy dawnego żaglowca wojennego i posłuchamy odgłosów okrętowych oraz legend towarzyszących marynarskiej braci.
Więcej informacji o wystawach i ofercie, którą przygotowało Muzeum Morskie znajdziesz na jego stronie.
„Pod ziemią” to niezwykłe przeżycie filmowe, które wymyka się tradycyjnie pojętemu kinu. To doświadczenie na pograniczu slow cinema i sztuki wideo artu, którą niegdyś reżyser Michelangelo Frammartino się zajmował. Po seansie zapraszamy na spotkanie ze znawczynią włoskiego kina, krytyczką, edukatorką i popularyzatorką sztuki filmowej Dianą Dąbrowską, która w ciekawy sposób naświetli rozmaite niuanse pokazywanego dzieła.
Każdemu zdarza się od czasu do czasu zasiąść do stołu z ludźmi, z którymi łączą go lub dzielą trudne życiowe historie. A jeśli ktoś, z kim spotykamy się przy wspólnym posiłku, okaże się niespodziewanie naszym wrogiem? Jeśli zdążymy go polubić, choć trochę, zanim zrozumiemy, kim naprawdę jest? Czy będziemy protestować? Czy zdołamy wybaczyć?
ARS LATRANS Orchestra to autorski projekt muzyczny, tworzony specjalnie na organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS. Ich album Y2K to mieniące się kolorami muzyczne historie, którym przez pryzmat przeszłości artyści nadali łatkę teraźniejszości. Warstwa muzyczno-liryczna stanowi odzwierciedlenie pewnego procesu przemiany, która dokonywała się w każdym z nas na przełomie lat 90 i 2000.
Serwis wykorzystuje tzw. pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usługi, wyświetlania informacji, gromadzeniaanonimowych danych statystycznych oraz prowadzenia działań marketingowych opisanych w
Polityce Prywatności.
Możesz wyłączyć obsługę cookies poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki internetowej.