Warning: Undefined array key "datetime-from" in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 10 Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 10 Warning: Undefined array key "datetime-to" in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 12 Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 12
Wydarzenia

Muzeum Okręgowe w Tarnowie – oferta dla osób ze szczególnymi potrzebami .

Data publikacji: 05-01-2022

Muzeum Okręgowe w Tarnowie posiada cztery wystawy stałe dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu.

Ratusz – Galeria Sztuki Dawnej w Tarnowie 

Wystawa dotyczy historii i kultury szlacheckiej. Prezentowane eksponaty to: broń myśliwska i bojowa, portrety polskiej szlachty, przedmioty z porcelany i szkła oraz srebrna zastawa stołowa. Istnieje możliwość wyjścia na wieżę. 

renesansowy budynek ratusza na rynku w Tarnowie

Galeria „Panorama” w Tarnowie

To miejsce gdzie można zobaczyć ponad 20 fragmentów namalowanego pod kierunkiem Jana Styki monumentalnego dzieła pt. Panorama Siedmiogrodzka. Obraz przedstawiał bitwę pod Sybinem rozgrywaną podczas powstania węgierskiego przeciwko Austriakom w marcu 1849 r. Dowódcą po stronie węgierskiej był tarnowianin – gen. Józef Bem. 

Dwór w Dołędze 

To drewniany XIX-wieczny budynek. Jego wnętrza wyposażone są w meble i pamiątkami, które należały do dawnym mieszkańców dworu. Znajdziemy tutaj wiele ciekawych eksponatów, m.in.: fotel do palenia fajek, stół do gry w karty czy też kołyskę dla dziecka.

starodawny parterowy, biały budynek pokryty dachówką otoczony zielenią

Zagroda F. Curyłowej w Zalipiu 

Odwiedzając zagrodę turysta zaznajomi się z tradycją malowania domów do dnia dzisiejszego żywą na terenie Powiśla Dąbrowskiego. Do dyspozycji zwiedzających są trzy domy mieszkalne z końca XIX i początków XX wieku, pięknie udekorowane tradycyjnymi zalipiańskimi kwiatami. Ornamenty te widoczne są nie tylko na elewacjach budynków ale również w ich wnętrzach oraz niektórych przedmiotach codziennego użytku.

barwne wnętrze muzeum w Zalipiu, kwieciste malunki na ścianach, pomieszczenie wypełnione różnymi eksponatami (obrazy, meble, pościel)

Więcej informacji o tych wystawach tutaj.

Zobacz również

1081. Pokaz filmu „Pod ziemią” / Festiwal Relacje / napisy dla G/głuchych, AD, pętla indukcyjna, tłumaczenie PJM dyskusji

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

13-06-2023 18:00

Koniec wydarzenia

13-06-2023 21:00

„Pod ziemią” to niezwykłe przeżycie filmowe, które wymyka się tradycyjnie pojętemu kinu. To doświadczenie na pograniczu slow cinema i sztuki wideo artu, którą niegdyś reżyser Michelangelo Frammartino się zajmował. Po seansie zapraszamy na spotkanie ze znawczynią włoskiego kina, krytyczką, edukatorką i popularyzatorką sztuki filmowej Dianą Dąbrowską, która w ciekawy sposób naświetli rozmaite niuanse pokazywanego dzieła.

1082. Spektakl: „Jednooki król” / PJM, pętla indukcyjna

Miejsce wydarzenia

Poznań

Początek wydarzenia

15-06-2023 19:30

Koniec wydarzenia

15-06-2023 21:30

Każdemu zdarza się od czasu do czasu zasiąść do stołu z ludźmi, z którymi łączą go lub dzielą trudne życiowe historie. A jeśli ktoś, z kim spotykamy się przy wspólnym posiłku, okaże się niespodziewanie naszym wrogiem? Jeśli zdążymy go polubić, choć trochę, zanim zrozumiemy, kim naprawdę jest? Czy będziemy protestować? Czy zdołamy wybaczyć?

1080. Open Sound: ARS LATRANS Orchestra / pętla indukcyjna

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

12-06-2023 19:00

Koniec wydarzenia

12-06-2023 21:00

ARS LATRANS Orchestra to autorski projekt muzyczny, tworzony specjalnie na organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS. Ich album Y2K to mieniące się kolorami muzyczne historie, którym przez pryzmat przeszłości artyści nadali łatkę teraźniejszości. Warstwa muzyczno-liryczna stanowi odzwierciedlenie pewnego procesu przemiany, która dokonywała się w każdym z nas na przełomie lat 90 i 2000.

© Udostępnij się. All right reserved.