Wydarzenia

Warsztaty dla osób niewidomych w klasztorze w Tyńcu .

Data publikacji: 28-04-2021

Muzeum Opactwa w Tyńcu zostało dostosowane do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących. Kopie wybranych eksponatów muzealnych oraz makieta klasztoru umożliwiają bliższe poznanie opactwa, jak i jego historii.

Dzięki przygotowanym pomocom Muzeum organizuje cyklicznie warsztaty dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością wzroku w dwóch zakresach tematycznych:

  • W klasztornych murach

W trakcie warsztatu uczestnicy zapoznają się z klasztorną regułą, rozkładem dnia mnicha, najważniejszymi pomieszczeniami w opactwie oraz historią ruchu monastycznego. Dzięki temu dowiedzą się, jak wygląda życie w klasztornej regule.

  • Historyczne początki Małopolski

Zajęcia w oparciu o ekspozycję muzealną mają na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży czasów sprzed chrystianizacji Polski i kształtowania się państwa polskiego

Więcej informacji na stronie Muzeum Opactwa.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

Benedyktyńska 37, 30-398 Kraków

Data wydarzenia

Wydarzenie trwałe

Rodzaj udogodnienia

Makiety dotykowe

Niepełnosprawność

niepełnosprawność wzroku

Miasta

Kraków

Płatność

Darmowe

Zobacz również

Bitwa o tron. Musicalowy talent show / AD i napisy na zamówienie, pętla indukcyjna

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

Koniec wydarzenia

Musical o wybranych królach elekcyjnych jest utrzymany w konwencji popowego talent show. Jego bohaterowie prezentują się w przebojach skomponowanych w stylistykach charakterystycznych dla krajów, z których pochodzą. I tak Zygmunt III, wywodzący się ze szwedzkiej dynastii Wazów, śpiewa piosenkę nawiązującą do estetyki Abby, z kolei August Mocny łączy w jednym utworze metalowe brzmienia bliskie zespołowi Rammstein oraz mozartowską arię.

© Udostępnij się. All right reserved.