Wydarzenia

„Nie tylko Bauhaus. Międzywojenna fotografia niemiecka i polskie tropy”. .

Data publikacji: 31-05-2021

Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza na wystawę „Nie tylko Bauhaus. Międzywojenna fotografia niemiecka i polskie tropy”, którą świętuje 30-lecie swojej działalności.

Gdy powojenny świat wymyślał się na nowo, fotografia stała się, obok filmu, nowoczesnym środkiem wyrazu artystycznego, komunikacji i dokumentacji. Towarzyszyła swojej epoce w jej rozwoju, ukazując ją z różnorodnych perspektyw. Przechodziła liczne przemiany tematyczne i estetyczne, wsparta nowatorskimi technikami filmowymi i drukarskimi zyskała unikatową jakość i siłę oddziaływania. Obraz fotograficzny stawał się nie tylko równie ważny jak słowo, ale co niezwykle istotne – masowy.

Więcej informacji na temat wystawy tutaj.

Na wystawie dostępne są nagrania z audiodeskrypcją dla osób niewidomych i słabowidzących.

Więcej informacji o dostępności wystawy tutaj.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

Rynek Główny 25, 31-008 Kraków

Data wydarzenia

początek wydarzenia08-05-2021 00:00 koniec wydarzenia01-08-2021 00:00

Rodzaj eventu

wystawa

Miasta

Kraków

Płatność

Płatne

Zobacz również

Spektakl: „Klancyk Noir” – spektakl improwizowany (X Festiwal Kultury bez Barier) / AD, pętla indukcyjna, PJM

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

Koniec wydarzenia

Zapraszamy w improwizowaną podróż przez spowite mgłą miasta, ciemne alejki i szemrane interesy; miejsca, gdzie lepiej nie chodzić po zmroku, nie zadawać zbyt wielu pytań i nikomu nie ufać, bo Klancyk noir to spektakl z muzyką na żywo, w którym czarno-biały jest tylko plakat.

Koncert: Remont Pomp i Mikołaj Trzaska (X Festiwal Kultury bez Barier) / PJM, dla osób w spektrum autyzmu oraz z niepełnosprawnością intelektualną

Miejsce wydarzenia

Gdańsk

Początek wydarzenia

Koniec wydarzenia

Remont Pomp odkrywa także przestrzenie muzyki eksperymentalnej grając na niecodziennych instrumentach lub przedmiotach nie kojarzonych z muzyką. Jako przykład mogą służyć utwory wykonywane na stole, szklankach, kieliszkach czy misach.

© Udostępnij się. All right reserved.