Wydarzenia

Niedziela w Muzeum. Muzeum dostępne .

Data publikacji: 14-06-2021

Muzeum Sztuki w Łodzi zaprasza na kolejną odsłonę „Niedzieli w muzeum”.

Co to znaczy – dostępne muzeum? To takie, które instytucję istniejącą materialnie, jak i jej cyfrowe oblicze, otwiera na oczekiwania osób o specjalnych potrzebach. Im dedykujemy spotkanie z cyklu „Niedziela w muzeum” – „Muzeum dostępne”.

Formy udostępnienia typu audiodeskrypcja, opisy w PJM, tekst ETR – oraz szereg innych – zaprezentowane zostaną w siedzibie muzeum. Podczas spotkania „Niedziela w muzeum” można będzie uczestniczyć w szeregu działań dedykowanych osobom o specjalnych potrzebach. Edukatorzy zapraszają na oprowadzanie po wystawie z audiodeskrypcją i tyflomateriałami, multisensoryczne warsztaty dla osób z niepełnosprawnością wzroku, działania dla osób z wyzwaniami kognicyjnymi. Uruchomią one wszystkie elementy muzeum – ekspozycję, magazyn studyjny, edukacyjną salę warsztatową.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz je program tutaj.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

ul. Gdańska 43, 90-734 Łódź

Data wydarzenia

początek wydarzenia20-06-2021 12:00 koniec wydarzenia20-06-2021 16:00

Rodzaj eventu

muzeum

Rodzaj udogodnienia

Audiodeskrypcja PJM

Miasta

Łódź

Płatność

Płatne

Zobacz również

Spektakl „#[+#@!? (słowo na G)” w ramach projektu „Teatr szczególnie potrzebny” / PJM, napisy, AD, miejsce dostępne architektonicznie

Miejsce wydarzenia

Wrocław

Początek wydarzenia

12-10-2022 18:00

Koniec wydarzenia

05-10-2022 19:45

Plotka, zdjęcie, nagrany telefonem film rozprzestrzeniają się z prędkością światła. Kiedy ktoś zaczyna przekraczać granice? Kiedy takie działanie można nazwać słowem na “G”?

I Seminarium z cyklu „Studia o niepełnosprawności: badania, opór, zmiana” w ramach projektu „Kultura bez Barier” / o dostępności

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

10-10-2022 18:00

Koniec wydarzenia

10-10-2022 19:30

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na seminarium z cyklu „Studia o niepełnosprawności: badania, opór, zmiana”: "Emancypacja, niezależne życie i prawa człowieka. Czyli jak aktywiści i aktywistki z niepełnosprawnościami rewolucjonizują dyskurs o niepełnosprawności".

© Udostępnij się. All right reserved.