Oprowadzanie „August Zamoyski. Myśleć w kamieniu” / AD .
Data publikacji: 24-05-2022
Muzeum Narodowe w Gdańsku serdecznie zaprasza na oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie „August Zamoyski. Myśleć w kamieniu”, które odbędzie się 29.05.2022 r. o godzinie 13.00 w Oddziale Sztuki Nowoczesnej w Oliwie. Spotkanie prowadzić będzie Dorota Brzezińska.
August Zamoyski uważany jest za jednego z najważniejszych polskich rzeźbiarzy XX wieku. Wystawa „August Zamoyski. Myśleć w kamieniu” jest monografią artysty. Na wystawie oprócz rzeźb zostały umieszczone archiwalia, takie jak zdjęcia, listy i filmy. Ekspozycja przedstawia etapy twórczości artysty, dzięki temu możemy prześledzić rozwój artystyczny Augusta Zamoyskiego.
KIEDY? 29 maja (niedziela), godz. 13:00 GDZIE? Muzeum Narodowe w Gdańsku Oddział Sztuki Nowoczesnej w Oliwie (Pałac Opatów)
DOSTĘPNOŚĆ: Oprowadzanie skierowane jest dla osób z niepełnosprawnościami wzroku (audiodeskrypcja). W przypadku potrzeby skorzystania z pomocy asystenta Muzeum prosi o kontakt. Kontakt: Ośrodek Edukacji Muzealnej, Wolontariatu i Współpracy z Publicznością, email: zapisy@mng.gda.pl, tel.: 512 034 327
Udział w ydarzeniu w cenie biletu na wystawę. Więcej informacji na stronie.
„Pod ziemią” to niezwykłe przeżycie filmowe, które wymyka się tradycyjnie pojętemu kinu. To doświadczenie na pograniczu slow cinema i sztuki wideo artu, którą niegdyś reżyser Michelangelo Frammartino się zajmował. Po seansie zapraszamy na spotkanie ze znawczynią włoskiego kina, krytyczką, edukatorką i popularyzatorką sztuki filmowej Dianą Dąbrowską, która w ciekawy sposób naświetli rozmaite niuanse pokazywanego dzieła.
Każdemu zdarza się od czasu do czasu zasiąść do stołu z ludźmi, z którymi łączą go lub dzielą trudne życiowe historie. A jeśli ktoś, z kim spotykamy się przy wspólnym posiłku, okaże się niespodziewanie naszym wrogiem? Jeśli zdążymy go polubić, choć trochę, zanim zrozumiemy, kim naprawdę jest? Czy będziemy protestować? Czy zdołamy wybaczyć?
ARS LATRANS Orchestra to autorski projekt muzyczny, tworzony specjalnie na organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS. Ich album Y2K to mieniące się kolorami muzyczne historie, którym przez pryzmat przeszłości artyści nadali łatkę teraźniejszości. Warstwa muzyczno-liryczna stanowi odzwierciedlenie pewnego procesu przemiany, która dokonywała się w każdym z nas na przełomie lat 90 i 2000.
Serwis wykorzystuje tzw. pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usługi, wyświetlania informacji, gromadzeniaanonimowych danych statystycznych oraz prowadzenia działań marketingowych opisanych w
Polityce Prywatności.
Możesz wyłączyć obsługę cookies poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki internetowej.