Wydarzenia

Oprowadzanie po wystawie „Muzeum nie musi być w muzeum” dla osób z niepełnosprawnościami wzroku .

Data publikacji: 20-08-2021

26.08, o godzinie 17:30 Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza na spotkanie z autorem wystawy – Olafem Cirutem. Spotkanie połączone będzie z audiodeskryptywnym oprowadzaniem i możliwością dotykowego poznawania eksponatów.

Jeszcze do końca wakacji na krakowskim placu Wolnica można zwiedzać plenerową, interaktywną wystawę Muzeum Etnograficznego w Krakowie. Zorganizowana jest pod hasłem: „Muzeum nie musi być w muzeum”. Na placu stanęło 20 współczesnych instalacji artystycznych, dla których inspiracją są zbiory krakowskiego Muzeum Etnograficznego. Pośród wielobarwnych, sporych rozmiarów figur każdy może znaleźć miejsce dla siebie. Na część z nich można wejść, na części usiąść lub schronić się w ich cieniu.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

plac Wolnica 1, 31-060 Kraków

Data wydarzenia

początek wydarzenia26-08-2021 17:30 koniec wydarzenia26-08-2021 20:00

Niepełnosprawność

niepełnosprawność wzroku

Miasta

Kraków

Płatność

Darmowe

Zobacz również

Spektakl: „Klancyk Noir” – spektakl improwizowany (X Festiwal Kultury bez Barier) / AD, pętla indukcyjna, PJM

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

Koniec wydarzenia

Zapraszamy w improwizowaną podróż przez spowite mgłą miasta, ciemne alejki i szemrane interesy; miejsca, gdzie lepiej nie chodzić po zmroku, nie zadawać zbyt wielu pytań i nikomu nie ufać, bo Klancyk noir to spektakl z muzyką na żywo, w którym czarno-biały jest tylko plakat.

Koncert: Remont Pomp i Mikołaj Trzaska (X Festiwal Kultury bez Barier) / PJM, dla osób w spektrum autyzmu oraz z niepełnosprawnością intelektualną

Miejsce wydarzenia

Gdańsk

Początek wydarzenia

Koniec wydarzenia

Remont Pomp odkrywa także przestrzenie muzyki eksperymentalnej grając na niecodziennych instrumentach lub przedmiotach nie kojarzonych z muzyką. Jako przykład mogą służyć utwory wykonywane na stole, szklankach, kieliszkach czy misach.

© Udostępnij się. All right reserved.