Oprowadzanie „Powrót do domu. Gdańsk w rycinach z kolekcji pastora Johanna Haselaua” / PJM .
Data publikacji: 19-05-2022
Muzeum Narodowe w Gdańsku zaprasza na oprowadzanie w Polskim Języku Migowym po wystawie czasowej „Powrót do domu. Gdańsk w rycinach z kolekcji pastora Johanna Haselaua”. Wystawa prezentuje XVIII-wieczne ryciny z cyklu „50 widoków Gdańska”. To jeden z najsłynniejszych portretów dawnego Gdańska. Ryciny są dziełem grafika Matthäusa Deischa i rysownika Friedricha Lohrmanna. Na wystawie zobaczycie gwarne ulice, malownicze panoramy i tętniące życiem dzielnice przemysłowe miasta sprzed ponad 200 lat.
Jednym z bohaterów wystawy jest pastor Johann Jacob Haselau. Był jednym z klientów Deischa i właścicielem kompletnego zbioru „50 widoków Gdańska”. Dzięki rycinom mógł wracać do swojego ukochanego rodzinnego miasta, które musiał zostawić obejmując obowiązki pastora w Toruniu.
Spotkanie prowadzić bedzię Joanna Olejnik.
KIEDY? 21 maja (sobota), godz. 13:00 GDZIE? Muzeum Narodowe w Gdańsku Oddział Zielona Brama, ul. Długi Targ 24, Gdańsk
„Pod ziemią” to niezwykłe przeżycie filmowe, które wymyka się tradycyjnie pojętemu kinu. To doświadczenie na pograniczu slow cinema i sztuki wideo artu, którą niegdyś reżyser Michelangelo Frammartino się zajmował. Po seansie zapraszamy na spotkanie ze znawczynią włoskiego kina, krytyczką, edukatorką i popularyzatorką sztuki filmowej Dianą Dąbrowską, która w ciekawy sposób naświetli rozmaite niuanse pokazywanego dzieła.
Każdemu zdarza się od czasu do czasu zasiąść do stołu z ludźmi, z którymi łączą go lub dzielą trudne życiowe historie. A jeśli ktoś, z kim spotykamy się przy wspólnym posiłku, okaże się niespodziewanie naszym wrogiem? Jeśli zdążymy go polubić, choć trochę, zanim zrozumiemy, kim naprawdę jest? Czy będziemy protestować? Czy zdołamy wybaczyć?
ARS LATRANS Orchestra to autorski projekt muzyczny, tworzony specjalnie na organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS. Ich album Y2K to mieniące się kolorami muzyczne historie, którym przez pryzmat przeszłości artyści nadali łatkę teraźniejszości. Warstwa muzyczno-liryczna stanowi odzwierciedlenie pewnego procesu przemiany, która dokonywała się w każdym z nas na przełomie lat 90 i 2000.
Serwis wykorzystuje tzw. pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usługi, wyświetlania informacji, gromadzeniaanonimowych danych statystycznych oraz prowadzenia działań marketingowych opisanych w
Polityce Prywatności.
Możesz wyłączyć obsługę cookies poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki internetowej.