Wydarzenia

Pokaz filmowy z dyskusją „Obóz godności: Rewolucja w życiu niepełnosprawnych” – MOVIE-MY NA GŁOS! .

Data publikacji: 24-03-2022

Fundacja Avalon w ramach projektu Sekson i Muzeum Historii Żydów POLIN zapraszają do wzięcia udziału w cyklu pokazów filmowych MOVIE - MY NA GŁOS z dyskusjami po każdym seansie. Na warsztat będą brane filmy o tematyce związanej z niepełnosprawnością, seksualnością, rodzicielstwem i prawami człowieka. Filmem otwierającym będzie „Obóz godności: Rewolucja w życiu niepełnosprawnych.” To film dokumentalny na temat powstania amerykańskiego ruchu praw osób z niepełnosprawnościami. Przedstawia perspektywę osób z różnymi niepełnosprawnościami, które w nastoletnim wieku wzięły udział w letnim obozie - tytułowym “obozie godności”. To film o początkach ruchu na rzecz osób z niepełnosprawnościami i o rodzącym się sprzeciwie społecznym wobec wykluczenia osób z niepełnosprawnościami z życia społecznego.

Po pokazie filmowym odbędzie się dyskusja wokół tematów poruszanych w filmie. Dyskusje po seansach będą transmitowane online na Facebooku projektu Sekson.

KIEDY? 26 marca (sobota) godz. 15:00
GDZIE? Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, sala konferencyjna A

DOSTĘPNOŚĆ:
Spotkania będą odbywały się w dostępniej przestrzeni Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, by osoby z niepełnosprawnościami mogły włączać się w działania edukacyjne i kulturalne w miejscu dostosowanym do ich potrzeb.

Obowiązują zapisy przez formularz.
Więcej informacji o wydarzeniu na stronie.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

Mordechaja Anielewicza 6, 00-157 Warszawa

Data wydarzenia

początek wydarzenia26-03-2022 15:00 koniec wydarzenia26-03-2022 18:00

Rodzaj eventu

dyskusja kino

Miasta

Warszawa

Zobacz również

1081. Pokaz filmu „Pod ziemią” / Festiwal Relacje / napisy dla G/głuchych, AD, pętla indukcyjna, tłumaczenie PJM dyskusji

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

13-06-2023 18:00

Koniec wydarzenia

13-06-2023 21:00

„Pod ziemią” to niezwykłe przeżycie filmowe, które wymyka się tradycyjnie pojętemu kinu. To doświadczenie na pograniczu slow cinema i sztuki wideo artu, którą niegdyś reżyser Michelangelo Frammartino się zajmował. Po seansie zapraszamy na spotkanie ze znawczynią włoskiego kina, krytyczką, edukatorką i popularyzatorką sztuki filmowej Dianą Dąbrowską, która w ciekawy sposób naświetli rozmaite niuanse pokazywanego dzieła.

1082. Spektakl: „Jednooki król” / PJM, pętla indukcyjna

Miejsce wydarzenia

Poznań

Początek wydarzenia

15-06-2023 19:30

Koniec wydarzenia

15-06-2023 21:30

Każdemu zdarza się od czasu do czasu zasiąść do stołu z ludźmi, z którymi łączą go lub dzielą trudne życiowe historie. A jeśli ktoś, z kim spotykamy się przy wspólnym posiłku, okaże się niespodziewanie naszym wrogiem? Jeśli zdążymy go polubić, choć trochę, zanim zrozumiemy, kim naprawdę jest? Czy będziemy protestować? Czy zdołamy wybaczyć?

1080. Open Sound: ARS LATRANS Orchestra / pętla indukcyjna

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

12-06-2023 19:00

Koniec wydarzenia

12-06-2023 21:00

ARS LATRANS Orchestra to autorski projekt muzyczny, tworzony specjalnie na organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS. Ich album Y2K to mieniące się kolorami muzyczne historie, którym przez pryzmat przeszłości artyści nadali łatkę teraźniejszości. Warstwa muzyczno-liryczna stanowi odzwierciedlenie pewnego procesu przemiany, która dokonywała się w każdym z nas na przełomie lat 90 i 2000.

© Udostępnij się. All right reserved.