Wydarzenia

Pokaz filmowy z dyskusją „Obóz godności: Rewolucja w życiu niepełnosprawnych” – MOVIE-MY NA GŁOS! .

Data publikacji: 24-03-2022

Fundacja Avalon w ramach projektu Sekson i Muzeum Historii Żydów POLIN zapraszają do wzięcia udziału w cyklu pokazów filmowych MOVIE - MY NA GŁOS z dyskusjami po każdym seansie. Na warsztat będą brane filmy o tematyce związanej z niepełnosprawnością, seksualnością, rodzicielstwem i prawami człowieka. Filmem otwierającym będzie „Obóz godności: Rewolucja w życiu niepełnosprawnych.” To film dokumentalny na temat powstania amerykańskiego ruchu praw osób z niepełnosprawnościami. Przedstawia perspektywę osób z różnymi niepełnosprawnościami, które w nastoletnim wieku wzięły udział w letnim obozie - tytułowym “obozie godności”. To film o początkach ruchu na rzecz osób z niepełnosprawnościami i o rodzącym się sprzeciwie społecznym wobec wykluczenia osób z niepełnosprawnościami z życia społecznego.

Po pokazie filmowym odbędzie się dyskusja wokół tematów poruszanych w filmie. Dyskusje po seansach będą transmitowane online na Facebooku projektu Sekson.

KIEDY? 26 marca (sobota) godz. 15:00
GDZIE? Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, sala konferencyjna A

DOSTĘPNOŚĆ:
Spotkania będą odbywały się w dostępniej przestrzeni Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, by osoby z niepełnosprawnościami mogły włączać się w działania edukacyjne i kulturalne w miejscu dostosowanym do ich potrzeb.

Obowiązują zapisy przez formularz.
Więcej informacji o wydarzeniu na stronie.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

Mordechaja Anielewicza 6, 00-157 Warszawa

Data wydarzenia

początek wydarzenia26-03-2022 15:00 koniec wydarzenia26-03-2022 18:00

Rodzaj eventu

dyskusja kino

Miasta

Warszawa

Zobacz również

Bitwa o tron. Musicalowy talent show / AD i napisy na zamówienie, pętla indukcyjna

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

Koniec wydarzenia

Musical o wybranych królach elekcyjnych jest utrzymany w konwencji popowego talent show. Jego bohaterowie prezentują się w przebojach skomponowanych w stylistykach charakterystycznych dla krajów, z których pochodzą. I tak Zygmunt III, wywodzący się ze szwedzkiej dynastii Wazów, śpiewa piosenkę nawiązującą do estetyki Abby, z kolei August Mocny łączy w jednym utworze metalowe brzmienia bliskie zespołowi Rammstein oraz mozartowską arię.

© Udostępnij się. All right reserved.