Warning: Undefined array key "url_e2ia8ln1erf" in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 13 Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 13 Warning: Undefined array key "textarea_5rf345qkdp7" in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 14 Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 14
Wydarzenia

Pokaz filmu „Nomadland” i dyskusja z krytykiem / AD .

Data publikacji: 10-03-2022

Stowarzyszenie De Facto serdecznie zaprasza na pokaz online filmu "Nomadland" i dyskusję z krytykiem filmowym Maciejem Gilem. "Nomadland" to amerykański dramat filmowy z 2020 roku w reżyserii Chloé Zhao, na podstawie książki Jessiki Bruder "Nomadland. W drodze za pracą". Film nagrodzono m.in. Oscarem i nagrodą BAFTA dla najlepszego filmu oraz Złotym Globem dla najlepszego filmu dramatycznego. Film opowiada historię starszej kobiety o imieniu Fern, która traci pracę, a jej mąż umiera. Bezrobotna zaczyna mieszkać w vanie, którym jeździ w poszukiwaniu pracy. W trakcie swych podróży poznaje wielu innych amerykańskich „nomadów”.

Maciej Gil to historyk kina, animator kultury filmowej i badacz jej dziejów, dziennikarz i redaktor, prelegent i edukator filmowy. Od 2003 roku związany z ruchem dyskusyjnych klubów filmowych, w latach 2006-2012 szefował Polskiej Federacji DKF. W latach 2005-2015 dyrektor programowy Przeglądu Filmowego Kino na Granicy, współtwórca i konsultant programowy wielu innych wydarzeń filmowych w Polsce i za granicą.

KIEDY? 14 marca (poniedziałek) godz. 18:00
GDZIE? online

DOSTĘPNOŚĆ:
audiodeskrypcja

Seans i spotkanie odbędzie się na platformie, konieczna jest rejestracja zarzad@defacto.org.pl

Data wydarzenia

początek wydarzenia14-03-2022 18:00 koniec wydarzenia14-03-2022 21:00

Rodzaj udogodnienia

Audiodeskrypcja

Płatność

Darmowe

Zobacz również

© Udostępnij się. All right reserved.