Pokaz filmu „Zbigniew Seifert. Przerwana podróż” w ramach KFF / AD, napisy .
Data publikacji: 26-05-2022
Krakowski Festiwal Filmowy serdecznie zaprasza na 62 edycję. Jak co roku organizator przygotowa pokazy filmów z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.
Film "Zbigniew Seifert. Przerwana podróż" w reżyserii Roberta Kaczmarka to dokument. Zmarł, mając niespełna 33 lata, u szczytu swych muzycznych możliwości, na początku światowej kariery. Był także postacią świetlistą, która wpłynęła na życie wielu ludzi. Urodzonego w Krakowie wirtuoza wspominają jego najbliżsi i znakomitości świata jazzu.
KIEDY? 30 maja (poniedziałek), godz. 17:30 GDZIE? Małopolski Ogród Sztuki (MOS) w Krakowie
DOSTĘPNOŚĆ: Film z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.
Pokaz w kinie i na VOD. Więcej informacji na stronie organizatora.
Artystka o "Emanacjach":
„Obrazem, który zapoczątkował, wykrystalizował koncepcję "Emanacji" jest "Zaistnienie" – akryl i kolaż na płótnie, 120/80, 2023 r. Od jakiegoś czasu dzielenie płótna na dwa obszary kolorystyczne powoduje, że pojawiają się u mnie pomysły, inspiracje. Jest to dla mnie symbol dwóch światów – fizycznego i psychicznego, dwóch koncepcji lub dwóch przeciwieństw.
Wyglądem naśladuje muszle. Około 1750 roku został wzbogacony kogucim grzebieniem, kształtem grzyw morskich i fal. Mowa oczywiście o rocaille’u – motywie dekoracyjnym najbardziej charakterystycznym dla epoki rokoka.
Uczestnicy obejrzą średniowieczne płyty nagrobne i poznają historie interesujących postaci uwiecznionych na tych zabytkach, m.in. o księciu-pustelniku Wacławie żagańskim. Dowiedzą się również, czym był ów średniowieczny wzorzec „dobrej śmierci” opisywanej w średniowiecznych księgach ars moriendi, czyli sztuki umierania.
Serwis wykorzystuje tzw. pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usługi, wyświetlania informacji, gromadzeniaanonimowych danych statystycznych oraz prowadzenia działań marketingowych opisanych w
Polityce Prywatności.
Możesz wyłączyć obsługę cookies poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki internetowej.