Pokaz kinowy „ZŁE DROGI” w ramach Przeglądu Filmów Ukraińskich / napisy .
Data publikacji: 09-03-2022
Pomagaj Ukrainie, oglądając filmy!
Kino ZACISZE w Piekarach Śląskich włączyło się do akcji! W dniu 26 marca odbędzie się specjalny pokaz filmu ukraińskiego, z którego 100% dochodu kino Zacisze przekaże na wsparcie Ukrainy. Cele zbiórki: Fundacja Ocalenie, Polska Misja Medyczna, Polskie Forum Migracyjne, Ukraiński Dom, Fundacja Nasz Wybór, PAH, Ukraińskie Centrum Edukacji, Come Back Alive oraz Pomoc Dla Ukraińskich Filmowców.
Film ZŁE DROGI (2020) w reżyserii Natalii Worożbyt opowiada cztery historie rozgrywające się na tle dróg Donbasu. Każda z nich naznaczona jest dezorientacją, paranoją i terrorem, które kwestionują pojęcie prawdy. Film zdobył nagrodę Verona Film Club Award w trakcie Międzynarodowego Tygodnia Krytyki w Wenecji oraz był ukraińskim kandydatem do Oscara 2021.
KIEDY? 26 marca (sobota) godz. 19:00 GDZIE? Kino Zacisze w Piekarach Śląskich
DOSTĘPNOŚĆ Film z polskimi napisami.
Bilety w cenie 17/15 zł są już dostępne online na stronie www.kinozacisze.pl oraz w kasie kina. Więcej informacji na temat filmu na stronie.
„Pod ziemią” to niezwykłe przeżycie filmowe, które wymyka się tradycyjnie pojętemu kinu. To doświadczenie na pograniczu slow cinema i sztuki wideo artu, którą niegdyś reżyser Michelangelo Frammartino się zajmował. Po seansie zapraszamy na spotkanie ze znawczynią włoskiego kina, krytyczką, edukatorką i popularyzatorką sztuki filmowej Dianą Dąbrowską, która w ciekawy sposób naświetli rozmaite niuanse pokazywanego dzieła.
Każdemu zdarza się od czasu do czasu zasiąść do stołu z ludźmi, z którymi łączą go lub dzielą trudne życiowe historie. A jeśli ktoś, z kim spotykamy się przy wspólnym posiłku, okaże się niespodziewanie naszym wrogiem? Jeśli zdążymy go polubić, choć trochę, zanim zrozumiemy, kim naprawdę jest? Czy będziemy protestować? Czy zdołamy wybaczyć?
ARS LATRANS Orchestra to autorski projekt muzyczny, tworzony specjalnie na organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS. Ich album Y2K to mieniące się kolorami muzyczne historie, którym przez pryzmat przeszłości artyści nadali łatkę teraźniejszości. Warstwa muzyczno-liryczna stanowi odzwierciedlenie pewnego procesu przemiany, która dokonywała się w każdym z nas na przełomie lat 90 i 2000.
Serwis wykorzystuje tzw. pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usługi, wyświetlania informacji, gromadzeniaanonimowych danych statystycznych oraz prowadzenia działań marketingowych opisanych w
Polityce Prywatności.
Możesz wyłączyć obsługę cookies poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki internetowej.