Wydarzenia

Portrety | wystawa Marka Krzysztofa Laseckiego w Galerii 5 .

Data publikacji: 18-05-2021

Galerie Miasta Ogrodów zapraszają na wystawę "Portrety" Marka Krzysztofa Laseckiego.

Wystawa prezentowana jest w Galerii 5 od 26.03.2021 do 13.06.2021.

Wernisaż online miał miejsce 25.03 o 18:00.

O wystawie

Malarstwo Marka Krzysztofa Laseckiego jest pełne życia, nie obawia się użyć śmiałych, czasem nawet mocno kontrastujących ze sobą barw. Jego dzieła utrzymane są w klimacie abstrakcyjnym, zaś ich powstanie łączy jeden wspólny proces - emocje. To właśnie one przyczyniają się do tworzenia - im więcej emocji wywołuje malowany obiekt lub przedmiot, tym więcej ekspresji posiada w sobie obraz.
Autor posiada własne spojrzenie na portret, o wyszukanym smaku i określonych gustach. U podstaw jego twórczości leży rozmiłowanie w oglądanych przez nią oryginałach dzieł dawnych mistrzów i zapewne dlatego świadomie do nich nawiązuje w sposób nowoczesny.

O autorze

Malarz, Głuchy malarz, grafik i surdopedagog. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Znany animator kulturalny środowiska artystycznego osób niesłyszących w Polsce. Nauczyciel w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Głuchych w Warszawie. Edukator dla głuchych w Muzeum Narodowym w Warszawie. Absolwent Wydziału Projektowania Graficznego i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Ma wrodzoną miłość do sztuki oraz talent do malowania. Inicjator i współzałożyciel Grupy Artystów Głuchych. Pomysłodawca plenerów artystycznych dla osób niesłyszących, znany animator kulturalny środowiska artystycznego osób niesłyszących w Polsce. Jego prace były wielokrotnie prezentowane na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i Europie.

Kuratorka wystawy: Kinga Hołda-Justycka.

Wstęp wolny.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice

Data wydarzenia

początek wydarzenia26-03-2021 11:00 koniec wydarzenia13-06-2021 19:00

Rodzaj eventu

wystawa

Niepełnosprawność

G/głusi słabosłyszący

Miasta

Katowice

Płatność

Darmowe

Zobacz również

© Udostępnij się. All right reserved.