Wydarzenia

Portrety | wystawa Marka Krzysztofa Laseckiego w Galerii 5 .

Data publikacji: 18-05-2021

Galerie Miasta Ogrodów zapraszają na wystawę "Portrety" Marka Krzysztofa Laseckiego.

Wystawa prezentowana jest w Galerii 5 od 26.03.2021 do 13.06.2021.

Wernisaż online miał miejsce 25.03 o 18:00.

O wystawie

Malarstwo Marka Krzysztofa Laseckiego jest pełne życia, nie obawia się użyć śmiałych, czasem nawet mocno kontrastujących ze sobą barw. Jego dzieła utrzymane są w klimacie abstrakcyjnym, zaś ich powstanie łączy jeden wspólny proces - emocje. To właśnie one przyczyniają się do tworzenia - im więcej emocji wywołuje malowany obiekt lub przedmiot, tym więcej ekspresji posiada w sobie obraz.
Autor posiada własne spojrzenie na portret, o wyszukanym smaku i określonych gustach. U podstaw jego twórczości leży rozmiłowanie w oglądanych przez nią oryginałach dzieł dawnych mistrzów i zapewne dlatego świadomie do nich nawiązuje w sposób nowoczesny.

O autorze

Malarz, Głuchy malarz, grafik i surdopedagog. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Znany animator kulturalny środowiska artystycznego osób niesłyszących w Polsce. Nauczyciel w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Głuchych w Warszawie. Edukator dla głuchych w Muzeum Narodowym w Warszawie. Absolwent Wydziału Projektowania Graficznego i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Ma wrodzoną miłość do sztuki oraz talent do malowania. Inicjator i współzałożyciel Grupy Artystów Głuchych. Pomysłodawca plenerów artystycznych dla osób niesłyszących, znany animator kulturalny środowiska artystycznego osób niesłyszących w Polsce. Jego prace były wielokrotnie prezentowane na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i Europie.

Kuratorka wystawy: Kinga Hołda-Justycka.

Wstęp wolny.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice

Data wydarzenia

początek wydarzenia26-03-2021 11:00 koniec wydarzenia13-06-2021 19:00

Rodzaj eventu

wystawa

Niepełnosprawność

G/głusi słabosłyszący

Miasta

Katowice

Płatność

Darmowe

Zobacz również

1081. Pokaz filmu „Pod ziemią” / Festiwal Relacje / napisy dla G/głuchych, AD, pętla indukcyjna, tłumaczenie PJM dyskusji

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

13-06-2023 18:00

Koniec wydarzenia

13-06-2023 21:00

„Pod ziemią” to niezwykłe przeżycie filmowe, które wymyka się tradycyjnie pojętemu kinu. To doświadczenie na pograniczu slow cinema i sztuki wideo artu, którą niegdyś reżyser Michelangelo Frammartino się zajmował. Po seansie zapraszamy na spotkanie ze znawczynią włoskiego kina, krytyczką, edukatorką i popularyzatorką sztuki filmowej Dianą Dąbrowską, która w ciekawy sposób naświetli rozmaite niuanse pokazywanego dzieła.

1082. Spektakl: „Jednooki król” / PJM, pętla indukcyjna

Miejsce wydarzenia

Poznań

Początek wydarzenia

15-06-2023 19:30

Koniec wydarzenia

15-06-2023 21:30

Każdemu zdarza się od czasu do czasu zasiąść do stołu z ludźmi, z którymi łączą go lub dzielą trudne życiowe historie. A jeśli ktoś, z kim spotykamy się przy wspólnym posiłku, okaże się niespodziewanie naszym wrogiem? Jeśli zdążymy go polubić, choć trochę, zanim zrozumiemy, kim naprawdę jest? Czy będziemy protestować? Czy zdołamy wybaczyć?

1080. Open Sound: ARS LATRANS Orchestra / pętla indukcyjna

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

12-06-2023 19:00

Koniec wydarzenia

12-06-2023 21:00

ARS LATRANS Orchestra to autorski projekt muzyczny, tworzony specjalnie na organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS. Ich album Y2K to mieniące się kolorami muzyczne historie, którym przez pryzmat przeszłości artyści nadali łatkę teraźniejszości. Warstwa muzyczno-liryczna stanowi odzwierciedlenie pewnego procesu przemiany, która dokonywała się w każdym z nas na przełomie lat 90 i 2000.

© Udostępnij się. All right reserved.