Wydarzenia

„Poznajemy Muzeum” – Warsztaty z cyklu „Oswoić Muzeum” / dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnością .

Data publikacji: 13-03-2023

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza rodziny z dziećmi z niepełnosprawnościami do udziału w warsztatach z nowego cyklu "Oswoić Muzeum". Prowadzenie warsztatów - Magdalena Gawrońska.

Zajęcia mają charakter interaktywny i zawierają elementy zabawy, ruchu oraz zadania do wykonania. Umożliwiają poznanie otaczającej rzeczywistości wszystkimi zmysłami.

Celem spotkań jest  pokazanie dzieciom i rodzicom, że Muzeum jest miejscem dla nich przyjaznym bez względu na to jaką tematyką się zajmuje.

KIEDY? 18 marca (piątek), godz. 11:00
GDZIE? Muzeum Żup Krakowskich - Zamek Żupny (ul. Zamkowa 8, 32-020 Wieliczka)

DOSTĘPNOŚĆ:
asysta, audiodeskrypcja na żywo, doświadczenia sensoryczne, kameralna grupa, makiety dotykowe, pomoce dotykowe, tyflografiki.

Więcej informacji na stronie. Warsztaty dla rodzin z dziećmi do 12 r.ż. Bilet rodzinny w cenie 15 zł. Telefoniczna rezerwacja miejsc.
Źródło grafiki: materiał organizatora

Zobacz również

1114. Debata „Od przemocy do mocy. Feministyczne historie emancypacji” / PJM, pętla indukcyjna, asysta dla niewidomych i słabowidzących

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

07-12-2023 18:30

Koniec wydarzenia

07-12-2023 20:30

Przeciwdziałanie przemocy ze względu na płeć może przyjmować różne formy: od szkoleń z wrażliwości i „polityki otwartych drzwi“ przez kampanie medialne czy walkę ze stereotypami aż po projekty edukacyjne. Najważniejsze okazuje się dotarcie do osób, które mogą być na taką przemoc narażone i przekonanie, że nie są skazane na złe traktowanie i cierpienie.

1113. „Od ucznia do mistrza, czyli jak powstaje szopka”- spotkanie z szopkarką -mistrzynią oraz warsztaty / elementy audiodeskrypcji i pomoce dotykowe

Miejsce wydarzenia

Kraków

Początek wydarzenia

28-12-2023 15:00

Koniec wydarzenia

28-12-2023 16:30

Zapraszamy na spotkanie z doświadczoną szopkarką, Renatą Markowską. Podczas zajęć poznamy tajniki szopkarskiego warsztatu wykorzystując  szopkę dotykową autorstwa Filipa Fotomajczyka oraz pomoce dotykowe przedstawiające architekturę Krakowa.

© Udostępnij się. All right reserved.