Wydarzenia

Przeszłość Przyszłości. Muzeum Książąt Czartoryskich .

Data publikacji: 27-10-2021

Muzeum Książąt Czartoryskich prowadzi działalność edukacyjną dla dorosłych, w tym seniorów, studentów, uczniów, przedszkolaków, nauczycieli, rodzin z dziećmi i osób z niepełnosprawnościami.

W ramach projektu „Przeszłość Przyszłości. Remont i wyposażenie Muzeum Książąt Czartoryskich – Muzeum Narodowe w Krakowie w celu udostępnienia unikatowej kolekcji” powstały stanowiska edukacji indywidualnej dla zwiedzających. Z myślą o projektowaniu uniwersalnym przygotowaliśmy stanowiska skierowane do wszystkich zwiedzających z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnością oraz liczne pomoce dydaktyczne.

1. Miejsce Poznania i Eksperymentu Rodzaj niskiego, mobilnego mebla z wysuwanymi szufladami i siedziska z miejscami . na książki. Miejsce to wyposażone jest w szuflady wypełnione współcześnie wykonanymi kopiami zabytków z kolekcji Książąt Czartoryskich oraz książkami z zakresu historii sztuki.

2. Skrzyneczka pełna przyborów i materiałów służących dawnym artystom do pracy to pomoc dydaktyczna, którą przygotowaliśmy do wykorzystania przez edukatora w trakcie lekcji, warsztatów i spotkań prowadzonych w Muzeum Książąt Czartoryskich. Inspiracją dla nas był warsztat artystyczny czasów Leonardo da Vinci.

3. Ścieżka sensoryczna Ścieżka sensoryczna z edukacyjnymi kopiami wybranych zabytków zgromadzonych w stałej ekspozycji. Ścieżka sensoryczna ma charakter stałego pokazu w ramach wystawy na pierwszym i drugim piętrze Pałacu Muzeum i jest dostępna dla wszystkich chętnych. Przygotowaliśmy dziesięć stanowisk w przestrzeni wystawy.

Więcej informacji tutaj.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

św. Jana 19, 31-017 Kraków

Data wydarzenia

Wydarzenie trwałe

Miasta

Kraków

Zobacz również

Adapter – Kino Bez Barier. „Niebezpieczni dżentelmeni” z audiodeskrypcją i napisami / AD, napisy

Miejsce wydarzenia

Wrocław

Początek wydarzenia

12-02-2023 16:00

Koniec wydarzenia

12-02-2023 18:00

Nieznane oblicze słynnych i kultowych postaci oraz piętrowa zagadka kryminalna i niepowtarzalna atmosfera Zakopanego. „Niebezpieczni Dżentelmeni” to iskrzący dowcipem i tętniący akcją komediowy kryminał, w którym równie ważne jak to „kto zabił?”, jest pytanie „kogo zabito?”

Sztuka w całym spektrum I Edward Krasiński / dla osób w spektrum autyzmu, możliwość asysty

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

01-02-2023 17:00

Koniec wydarzenia

01-02-2023 18:30

Edward Krasiński jest jednym z najbardziej uznanych polskich artystów drugiej połowy XX wieku. Zasłynął m.in. z oklejania różnych elementów przestrzeni niebieską linią taśmy klejącej. Podczas spotkania spróbujemy zrozumieć, dlaczego to robił i dlaczego jego działania uważamy za sztukę.

© Udostępnij się. All right reserved.