Muzeum Książąt Czartoryskich prowadzi działalność edukacyjną dla dorosłych, w tym seniorów, studentów, uczniów, przedszkolaków, nauczycieli, rodzin z dziećmi i osób z niepełnosprawnościami.
W ramach projektu „Przeszłość Przyszłości. Remont i wyposażenie Muzeum Książąt Czartoryskich – Muzeum Narodowe w Krakowie w celu udostępnienia unikatowej kolekcji” powstały stanowiska edukacji indywidualnej dla zwiedzających. Z myślą o projektowaniu uniwersalnym przygotowaliśmy stanowiska skierowane do wszystkich zwiedzających z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnością oraz liczne pomoce dydaktyczne.
1. Miejsce Poznania i Eksperymentu Rodzaj niskiego, mobilnego mebla z wysuwanymi szufladami i siedziska z miejscami . na książki. Miejsce to wyposażone jest w szuflady wypełnione współcześnie wykonanymi kopiami zabytków z kolekcji Książąt Czartoryskich oraz książkami z zakresu historii sztuki.
2. Skrzyneczka pełna przyborów i materiałów służących dawnym artystom do pracy to pomoc dydaktyczna, którą przygotowaliśmy do wykorzystania przez edukatora w trakcie lekcji, warsztatów i spotkań prowadzonych w Muzeum Książąt Czartoryskich. Inspiracją dla nas był warsztat artystyczny czasów Leonardo da Vinci.
3. Ścieżka sensoryczna Ścieżka sensoryczna z edukacyjnymi kopiami wybranych zabytków zgromadzonych w stałej ekspozycji. Ścieżka sensoryczna ma charakter stałego pokazu w ramach wystawy na pierwszym i drugim piętrze Pałacu Muzeum i jest dostępna dla wszystkich chętnych. Przygotowaliśmy dziesięć stanowisk w przestrzeni wystawy.
Więcej informacji tutaj.