Warning: Undefined array key "datetime-from" in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 10 Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 10 Warning: Undefined array key "datetime-to" in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 12 Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/Udostepnij-sie21/domains/udostepnijsie.org/public_html/wp-content/themes/fundationTheme/single-event.php on line 12
Wydarzenia

Przeszłość Przyszłości. Muzeum Książąt Czartoryskich .

Data publikacji: 27-10-2021

Muzeum Książąt Czartoryskich prowadzi działalność edukacyjną dla dorosłych, w tym seniorów, studentów, uczniów, przedszkolaków, nauczycieli, rodzin z dziećmi i osób z niepełnosprawnościami.

W ramach projektu „Przeszłość Przyszłości. Remont i wyposażenie Muzeum Książąt Czartoryskich – Muzeum Narodowe w Krakowie w celu udostępnienia unikatowej kolekcji” powstały stanowiska edukacji indywidualnej dla zwiedzających. Z myślą o projektowaniu uniwersalnym przygotowaliśmy stanowiska skierowane do wszystkich zwiedzających z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnością oraz liczne pomoce dydaktyczne.

1. Miejsce Poznania i Eksperymentu Rodzaj niskiego, mobilnego mebla z wysuwanymi szufladami i siedziska z miejscami . na książki. Miejsce to wyposażone jest w szuflady wypełnione współcześnie wykonanymi kopiami zabytków z kolekcji Książąt Czartoryskich oraz książkami z zakresu historii sztuki.

2. Skrzyneczka pełna przyborów i materiałów służących dawnym artystom do pracy to pomoc dydaktyczna, którą przygotowaliśmy do wykorzystania przez edukatora w trakcie lekcji, warsztatów i spotkań prowadzonych w Muzeum Książąt Czartoryskich. Inspiracją dla nas był warsztat artystyczny czasów Leonardo da Vinci.

3. Ścieżka sensoryczna Ścieżka sensoryczna z edukacyjnymi kopiami wybranych zabytków zgromadzonych w stałej ekspozycji. Ścieżka sensoryczna ma charakter stałego pokazu w ramach wystawy na pierwszym i drugim piętrze Pałacu Muzeum i jest dostępna dla wszystkich chętnych. Przygotowaliśmy dziesięć stanowisk w przestrzeni wystawy.

Więcej informacji tutaj.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

św. Jana 19, 31-017 Kraków

Data wydarzenia

Wydarzenie trwałe

Miasta

Kraków

Zobacz również

© Udostępnij się. All right reserved.