Wydarzenia

Spacer olimpijski z audiodeskrypcją .

Data publikacji: 27-07-2021

Fundacja Katarynka zaprasza spacer olimpijski z audiodeskrypcją we Wrocławiu.

W tym roku Letnie Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie rozegrane zostaną w Tokio na przełomie lipca i sierpnia, a niedawno zapowiedziano także, że Letnie Igrzyska Olimpijskie Osób Niesłyszących odbędą się w przyszłym roku w Brazylii.

To doskonała okazje by poznać historię wyjątkowego zabytku na mapie Wrocławia – kompleksu obiektów sportowych na Zalesiu. To jedyny w Polsce i jeden z niewielu w Europie zachowany modernistyczny zespół obiektów sportowych o znaczeniu turniejowym, nadal niemal w całości używany, choć ma prawie 100 lat! Jego centralnym punktem jest Stadion Olimpijski, który mimo że nigdy nie był obiektem olimpijskim, z igrzyskami olimpijskimi łączy go bardzo wiele, nie tylko nazwa. Sam stadion był medalistą Letnich Igrzysk Olimpijskich, a na jego murawie wychowały się kolejne pokolenia olimpijczyków.

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

Zbiórka – pod bramą kompleksu sportowego, aleja Ignacego Jana Paderewskiego 35

Data wydarzenia

początek wydarzenia08-08-2021 11:00 koniec wydarzenia08-08-2021 13:00

Rodzaj eventu

spacer

Rodzaj udogodnienia

Audiodeskrypcja

Miasta

Wrocław

Organizatorzy

Fundacja Katarynka

Płatność

Darmowe

Zobacz również

Spektakl „#[+#@!? (słowo na G)” w ramach projektu „Teatr szczególnie potrzebny” / PJM, napisy, AD, miejsce dostępne architektonicznie

Miejsce wydarzenia

Wrocław

Początek wydarzenia

12-10-2022 18:00

Koniec wydarzenia

05-10-2022 19:45

Plotka, zdjęcie, nagrany telefonem film rozprzestrzeniają się z prędkością światła. Kiedy ktoś zaczyna przekraczać granice? Kiedy takie działanie można nazwać słowem na “G”?

I Seminarium z cyklu „Studia o niepełnosprawności: badania, opór, zmiana” w ramach projektu „Kultura bez Barier” / o dostępności

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

10-10-2022 18:00

Koniec wydarzenia

10-10-2022 19:30

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na seminarium z cyklu „Studia o niepełnosprawności: badania, opór, zmiana”: "Emancypacja, niezależne życie i prawa człowieka. Czyli jak aktywiści i aktywistki z niepełnosprawnościami rewolucjonizują dyskurs o niepełnosprawności".

© Udostępnij się. All right reserved.