„Bóg mordu” w reżyserii Zbigniewa Rybki jest kolejną premierą Fundacji Teatru Scena Poczekalnia. Jest ona realizowana w ramach przyznanego dofinansowania z budżetu Miasta Łodzi w ramach zadania: „Teatr, który nie wyklucza - „Bóg mordu” Yasminy Rezy – Premiera”.
„Bóg mordu” Yasminy Rezy to błyskotliwie rozpisane inteligentne dialogi, pełne ironii i czarnego humoru, które są doskonałym pretekstem do wirtuozerskiej gry aktorów. To czarna komedia z manierami… bez manier. Na podstawie tego właśnie dramatu Roman Polański nakręcił legendarny już film, nie przypadkowo nadając mu tytuł „Rzeź”.
Spektakl zostanie zaprezentowany dwukrotnie: 27 i 28 sierpnia o godzinie 19.00 na Scenie Kameralnej Teatru Muzycznego w Łodzi. W dniu 27 sierpnia odbędzie się premiera przygotowana dla osób niewidomych i niedowidzących, uzupełniona o audiodeskrypcję, której autorem jest reżyser i scenarzysta Paweł Kamza, związany z Wielkopolskim Stowarzyszeniem Niewidomych w Poznaniu.
„Pod ziemią” to niezwykłe przeżycie filmowe, które wymyka się tradycyjnie pojętemu kinu. To doświadczenie na pograniczu slow cinema i sztuki wideo artu, którą niegdyś reżyser Michelangelo Frammartino się zajmował. Po seansie zapraszamy na spotkanie ze znawczynią włoskiego kina, krytyczką, edukatorką i popularyzatorką sztuki filmowej Dianą Dąbrowską, która w ciekawy sposób naświetli rozmaite niuanse pokazywanego dzieła.
Każdemu zdarza się od czasu do czasu zasiąść do stołu z ludźmi, z którymi łączą go lub dzielą trudne życiowe historie. A jeśli ktoś, z kim spotykamy się przy wspólnym posiłku, okaże się niespodziewanie naszym wrogiem? Jeśli zdążymy go polubić, choć trochę, zanim zrozumiemy, kim naprawdę jest? Czy będziemy protestować? Czy zdołamy wybaczyć?
ARS LATRANS Orchestra to autorski projekt muzyczny, tworzony specjalnie na organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS. Ich album Y2K to mieniące się kolorami muzyczne historie, którym przez pryzmat przeszłości artyści nadali łatkę teraźniejszości. Warstwa muzyczno-liryczna stanowi odzwierciedlenie pewnego procesu przemiany, która dokonywała się w każdym z nas na przełomie lat 90 i 2000.
Serwis wykorzystuje tzw. pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usługi, wyświetlania informacji, gromadzeniaanonimowych danych statystycznych oraz prowadzenia działań marketingowych opisanych w
Polityce Prywatności.
Możesz wyłączyć obsługę cookies poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki internetowej.