Wydarzenia

„Susan Mogul: czy tak się tworzy legenda?” – zwiedzanie, projekcja filmu i dyskusja (X Festiwal Kultury bez Barier) / PJM, napisy .

Data publikacji: 26-09-2022

Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie zaprasza na oprowadzanie kuratorskie, projekcję filmu oraz dyskusję poświęcone życiu i twórczości Susan Mogul.

Pokaz filmu "Prosaic Portraits, Ironies and Other Intimacies" (1991, 46 min) – pierwszego wideodziennika Susan Mogul pokazującego artystkę podczas jej podróży po Wschodniej Europie tuż po upadku Związku Radzieckiego.

Susan Mogul – pionierka medium wideo, w którym pracuje od wczesnych lat 70. Początkowo realizowała feministyczne i humorystyczne performanse dokamerowe. Z czasem w jej praktyce artystycznej pojawiły się bardziej skomplikowane i eksperymentalne formy narracji.

KIEDY? 30 września (piątek), godz. 17:30-19:30
GDZIE? Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki (pl. St. Małachowskiego 3, 00-916 Warszawa)

DOSTĘPNOŚĆ:
Wydarzenie tłumaczone na PJM, napisy dla niesłyszących.

Wydarzenie bezpłatne. Więcej informacji oraz rezerwacje na stronie.
Źródło grafiki: materiał organizatora

Zobacz również

1035. Film „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Klątwa skorpiona” / audiodeskrypcja, PJM

Miejsce wydarzenia

Poznań

Początek wydarzenia

29-03-2023 09:00

Koniec wydarzenia

29-03-2023 10:25

Przed Lassem i Mają wyzwanie godne największych detektywów. Zbliża się wielkie święto – obchody 500-lecia Valleby, jednak przygotowania przerywa seria zuchwałych kradzieży. Komuś najwyraźniej bardzo zależy na tym, żeby wyczekiwana przez wszystkich mieszkańców Valleby uroczystość nie doszła do skutku.

© Udostępnij się. All right reserved.