Wydarzenia

Światowy Dzień Wiedzy o Dostępności we Wrocławiu .

Data publikacji: 17-05-2022

Światowy Dzień Wiedzy o Dostępności w Muzeum Narodowym we Wrocławiu!

Spacery z tłumaczeniem na Polski Język Migowy, oprowadzania z audiodeskrypcją, warsztaty sensualne. Muzeum Narodowe we Wrocławiu przygotowało zajęcia w ramach Światowego Dnia Wiedzy o Dostępności. Od lat wrocławskie muzeum podejmuje liczne działania na rzecz udostępnienia swoich bogatych zbiorów wszystkim gościom. Światowy Dzień Wiedzy o Dostępności jest okazją, by podzielić się informacjami, w jaki sposób muzeum przybliża dzieła sztuki ze swojej kolekcji osobom z niepełnosprawnościami.

W piątek 20 maja 2022 odbędą się oprowadzania i warsztaty zorganizowane przez edukatorów i edukatorki z Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Etnograficznego oraz Pawilonu Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej. Przemieszczając się między oddziałami, będzie można m.in. poznać skarby sztuki średniowiecza, obejrzeć najnowszą wystawę czasową „Nie-zabawki”, wysłuchać audiodeskrypcji obrazów „Chłopiec w słońcu” Aleksandra Gierymskiego i „Spłoszone konie” Wojciecha Sichulskiego oraz wziąć udział w spacerach po ekspozycjach „Sztuka europejska XV–XX wieku” i „Abakanowicz. Totalna”.

Szczegółowy program znajdziesz pod tym linkiem.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

plac Powstańców Warszawy 5, 50-153 Wrocław

Data wydarzenia

początek wydarzenia20-05-2022 11:00 koniec wydarzenia20-05-2022 17:00

Miasta

Wrocław

Płatność

Darmowe

Zobacz również

Spektakl: „Klancyk Noir” – spektakl improwizowany (X Festiwal Kultury bez Barier) / AD, pętla indukcyjna, PJM

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

Koniec wydarzenia

Zapraszamy w improwizowaną podróż przez spowite mgłą miasta, ciemne alejki i szemrane interesy; miejsca, gdzie lepiej nie chodzić po zmroku, nie zadawać zbyt wielu pytań i nikomu nie ufać, bo Klancyk noir to spektakl z muzyką na żywo, w którym czarno-biały jest tylko plakat.

Koncert: Remont Pomp i Mikołaj Trzaska (X Festiwal Kultury bez Barier) / PJM, dla osób w spektrum autyzmu oraz z niepełnosprawnością intelektualną

Miejsce wydarzenia

Gdańsk

Początek wydarzenia

Koniec wydarzenia

Remont Pomp odkrywa także przestrzenie muzyki eksperymentalnej grając na niecodziennych instrumentach lub przedmiotach nie kojarzonych z muzyką. Jako przykład mogą służyć utwory wykonywane na stole, szklankach, kieliszkach czy misach.

© Udostępnij się. All right reserved.