Szmaragdowy pierścień, czyli dalsza historia krakowskich plantacji – spacer miejski w ramach „Kraków naprawdę dla wszystkich” / elementy AD .
Data publikacji: 03-08-2022
Muzeum Krakowa zaprasza na spacer miejski z elementami audiodeskrypcji po jednym z najpiękniejszych krakowskich ogrodów, który od XVIII stulecia otacza stare miasto pierścieniem zieleni. Skąd pochodzi pomysł miejskich plantacji? Dlaczego Planty stały się ulubionymi przechadzkami Krakowian? Jakie dzieła sztuki zdobią parkowe alejki i jakie niezwykłe budowle wznoszą się w ich sąsiedztwie? Dlaczego Planty wciąż inspirują artystów? Spacer stanie się okazją do znalezienia odpowiedzi na te i wiele innych pytań, a także niezwykłą okazją do poznania niezwykłych plantacyjnych zakątków. Wydarzenie dla młodzieży i osób dorosłych. Osoba prowadząca: Elżbieta Lang.
KIEDY? 10 sierpnia (środa), godz. 16:30 GDZIE? Zbiórka przy Barbakanie (ul. Basztowa)
DOSTĘPNOŚĆ: Wydarzenie z elementami audiodeskrypcji.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Więcej informacji na stronie.
„Pod ziemią” to niezwykłe przeżycie filmowe, które wymyka się tradycyjnie pojętemu kinu. To doświadczenie na pograniczu slow cinema i sztuki wideo artu, którą niegdyś reżyser Michelangelo Frammartino się zajmował. Po seansie zapraszamy na spotkanie ze znawczynią włoskiego kina, krytyczką, edukatorką i popularyzatorką sztuki filmowej Dianą Dąbrowską, która w ciekawy sposób naświetli rozmaite niuanse pokazywanego dzieła.
Każdemu zdarza się od czasu do czasu zasiąść do stołu z ludźmi, z którymi łączą go lub dzielą trudne życiowe historie. A jeśli ktoś, z kim spotykamy się przy wspólnym posiłku, okaże się niespodziewanie naszym wrogiem? Jeśli zdążymy go polubić, choć trochę, zanim zrozumiemy, kim naprawdę jest? Czy będziemy protestować? Czy zdołamy wybaczyć?
ARS LATRANS Orchestra to autorski projekt muzyczny, tworzony specjalnie na organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS. Ich album Y2K to mieniące się kolorami muzyczne historie, którym przez pryzmat przeszłości artyści nadali łatkę teraźniejszości. Warstwa muzyczno-liryczna stanowi odzwierciedlenie pewnego procesu przemiany, która dokonywała się w każdym z nas na przełomie lat 90 i 2000.
Serwis wykorzystuje tzw. pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usługi, wyświetlania informacji, gromadzeniaanonimowych danych statystycznych oraz prowadzenia działań marketingowych opisanych w
Polityce Prywatności.
Możesz wyłączyć obsługę cookies poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki internetowej.