Wydarzenia

Szmaragdowy pierścień, czyli dalsza historia krakowskich plantacji – spacer miejski w ramach „Kraków naprawdę dla wszystkich” / elementy AD .

Data publikacji: 03-08-2022

Muzeum Krakowa zaprasza na spacer miejski z elementami audiodeskrypcji po jednym z najpiękniejszych krakowskich ogrodów, który od XVIII stulecia otacza stare miasto pierścieniem zieleni. Skąd pochodzi pomysł miejskich plantacji? Dlaczego Planty stały się ulubionymi przechadzkami Krakowian? Jakie dzieła sztuki zdobią parkowe alejki i jakie niezwykłe budowle wznoszą się w ich sąsiedztwie? Dlaczego Planty wciąż inspirują artystów?
Spacer stanie się okazją do znalezienia odpowiedzi na te i wiele innych pytań, a także niezwykłą okazją do poznania niezwykłych plantacyjnych zakątków. Wydarzenie dla młodzieży i osób dorosłych.
Osoba prowadząca: Elżbieta Lang.

KIEDY? 10 sierpnia (środa), godz. 16:30
GDZIE? Zbiórka przy Barbakanie (ul. Basztowa)

DOSTĘPNOŚĆ:
Wydarzenie z elementami audiodeskrypcji.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.
Więcej informacji na stronie.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

ul. Basztowa, 30-407 Kraków

Data wydarzenia

początek wydarzenia10-08-2022 16:30 koniec wydarzenia10-08-2022 18:00

Rodzaj udogodnienia

Audiodeskrypcja

Niepełnosprawność

niepełnosprawność wzroku

Miasta

Kraków

Płatność

Darmowe

Zobacz również

Spektakl „#[+#@!? (słowo na G)” w ramach projektu „Teatr szczególnie potrzebny” / PJM, napisy, AD, miejsce dostępne architektonicznie

Miejsce wydarzenia

Wrocław

Początek wydarzenia

12-10-2022 18:00

Koniec wydarzenia

05-10-2022 19:45

Plotka, zdjęcie, nagrany telefonem film rozprzestrzeniają się z prędkością światła. Kiedy ktoś zaczyna przekraczać granice? Kiedy takie działanie można nazwać słowem na “G”?

I Seminarium z cyklu „Studia o niepełnosprawności: badania, opór, zmiana” w ramach projektu „Kultura bez Barier” / o dostępności

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

10-10-2022 18:00

Koniec wydarzenia

10-10-2022 19:30

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na seminarium z cyklu „Studia o niepełnosprawności: badania, opór, zmiana”: "Emancypacja, niezależne życie i prawa człowieka. Czyli jak aktywiści i aktywistki z niepełnosprawnościami rewolucjonizują dyskurs o niepełnosprawności".

© Udostępnij się. All right reserved.