Wydarzenia

Tandem sportu i sztuki vol. 3. Urodziny Smoka Wawelskiego / AD, PJM, asysta .

Data publikacji: 27-06-2022

Arete - PracowniaKrakowski Generator Społeczny i Fundacja Pełni Kultury zapraszają na kolejne wydarzenie pod nazwą Tandem Sportu i Sztuki! W tym roku mija 50 lat, od kiedy u wylotu Smoczej Jamy na wapiennej skale stanęła charakterystyczna, odlana z brązu, mierząca sześć metrów i ziejąca ogniem rzeźba autorstwa Bronisława Chromego. Z okazji urodzin Smoka Wawelskiego`planowane działania będą miały smoczy charakter. Spod rzeźby smoka uczestnicy wystartują na tandemach po Bulwarach Wiślanych. Wejdą do Ogrodów Królewskich by poznać rzeźby znajdujące się na wystawie “Smoczy ogród. Bronisław Chromy na Wawelu”. Na koniec wydarzenia w Pracowni Arete odbędą się smocze warsztaty plastyczne z dr Magdaleną Cisło z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Program wydarzenia:
15.00 - rozpoczęcie imprezy pod rzeźbą Smoka pod Wawelem
15.00 - 18.00 - przejazdy na tandemach dla małych i dużych
15.30 - 16.30 - oprowadzenie z audiodeskrypcją i PJM po wystawie “Smoczy ogród. Bronisław Chromy na Wawelu” (Ogrody Królewskie)
17.00 - 19.00 - smocze warsztaty z dr Magdaleną Cisło z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (Pracownia Arete ul. Podzamcze 26/4)

KIEDY? 29 czerwca (środa), godz. 15:00-19:00
GDZIE? Rzeźba Smoka pod Wawelem, Ogrody Królewskie, Pracownia Arete w Krakowie ul. Podzamcze 26/4

DOSTĘPNOŚĆ:
Podczas wydarzenia organizatorzy zapewniają audiodeskrypcję, tłumaczenie na PJM oraz drobny poczęstunek.
W razie potrzeby skorzystania z asysty z przystanku lub innych potrzeb, organizatorzy proszą o kontakt na adres regina@pelnikultury.pl.

Więcej informacji na stronie.

Zobacz również

Pokaz filmu „Inni Ludzie” / AD, napisy dla niesłyszących, pętla indukcyjna

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

25-08-2022 18:00

Koniec wydarzenia

25-08-2022 20:00

„Inni Ludzie” to hipnotyzująca opowieść o desperackim poszukiwaniu miłości. Historia ludzi uwikłanych w miłosny trójkąt w czasach rozpadu więzi, dożywotnich kredytów, diet pudełkowych, taniego wina i nieustającego szumu mediów społecznościowych.

Kino organowe z napisami: Pokaz filmu „Zmęczona śmierć” / napisy

Miejsce wydarzenia

Wrocław

Początek wydarzenia

18-08-2022 19:30

Koniec wydarzenia

18-08-2022 21:15

Film w reżyserii Fritza Langa, podczas którego na organach improwizował będzie Michał Kocot, opowiada historię kobiety pragnącej uchronić ukochanego przed śmiercią. W intrygującej opowieści uwydatniają się zarówno elementy romansu, jak i nawiązania do literatury gotyckiej.

© Udostępnij się. All right reserved.