Wydarzenia

Tandem sportu i sztuki vol. 3. Urodziny Smoka Wawelskiego / AD, PJM, asysta .

Data publikacji: 27-06-2022

Arete - PracowniaKrakowski Generator Społeczny i Fundacja Pełni Kultury zapraszają na kolejne wydarzenie pod nazwą Tandem Sportu i Sztuki! W tym roku mija 50 lat, od kiedy u wylotu Smoczej Jamy na wapiennej skale stanęła charakterystyczna, odlana z brązu, mierząca sześć metrów i ziejąca ogniem rzeźba autorstwa Bronisława Chromego. Z okazji urodzin Smoka Wawelskiego`planowane działania będą miały smoczy charakter. Spod rzeźby smoka uczestnicy wystartują na tandemach po Bulwarach Wiślanych. Wejdą do Ogrodów Królewskich by poznać rzeźby znajdujące się na wystawie “Smoczy ogród. Bronisław Chromy na Wawelu”. Na koniec wydarzenia w Pracowni Arete odbędą się smocze warsztaty plastyczne z dr Magdaleną Cisło z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Program wydarzenia:
15.00 - rozpoczęcie imprezy pod rzeźbą Smoka pod Wawelem
15.00 - 18.00 - przejazdy na tandemach dla małych i dużych
15.30 - 16.30 - oprowadzenie z audiodeskrypcją i PJM po wystawie “Smoczy ogród. Bronisław Chromy na Wawelu” (Ogrody Królewskie)
17.00 - 19.00 - smocze warsztaty z dr Magdaleną Cisło z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (Pracownia Arete ul. Podzamcze 26/4)

KIEDY? 29 czerwca (środa), godz. 15:00-19:00
GDZIE? Rzeźba Smoka pod Wawelem, Ogrody Królewskie, Pracownia Arete w Krakowie ul. Podzamcze 26/4

DOSTĘPNOŚĆ:
Podczas wydarzenia organizatorzy zapewniają audiodeskrypcję, tłumaczenie na PJM oraz drobny poczęstunek.
W razie potrzeby skorzystania z asysty z przystanku lub innych potrzeb, organizatorzy proszą o kontakt na adres regina@pelnikultury.pl.

Więcej informacji na stronie.

Zobacz również

Adapter – Kino Bez Barier. „Niebezpieczni dżentelmeni” z audiodeskrypcją i napisami / AD, napisy

Miejsce wydarzenia

Wrocław

Początek wydarzenia

12-02-2023 16:00

Koniec wydarzenia

12-02-2023 18:00

Nieznane oblicze słynnych i kultowych postaci oraz piętrowa zagadka kryminalna i niepowtarzalna atmosfera Zakopanego. „Niebezpieczni Dżentelmeni” to iskrzący dowcipem i tętniący akcją komediowy kryminał, w którym równie ważne jak to „kto zabił?”, jest pytanie „kogo zabito?”

Sztuka w całym spektrum I Edward Krasiński / dla osób w spektrum autyzmu, możliwość asysty

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

01-02-2023 17:00

Koniec wydarzenia

01-02-2023 18:30

Edward Krasiński jest jednym z najbardziej uznanych polskich artystów drugiej połowy XX wieku. Zasłynął m.in. z oklejania różnych elementów przestrzeni niebieską linią taśmy klejącej. Podczas spotkania spróbujemy zrozumieć, dlaczego to robił i dlaczego jego działania uważamy za sztukę.

© Udostępnij się. All right reserved.