Taneczne rokoko – warsztaty dla osób niewidomych .
Data publikacji: 22-07-2021
Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu warsztatów wyjazdowych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością wzroku „Sztuka bezpośrednio”.
Figury lekkie, swobodne, delikatne, pełne gracji i powabu. Mowa o tańcu czy porcelanie? Odpowiedzi poszukamy w Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim, oglądając m.in. rokokowe figurki porcelanowe oraz poznając kroki najpopularniejszych ówczesnych tańców. Zobaczymy także rocaille – najmodniejszy ornament tamtego czasu.
Nieznane oblicze słynnych i kultowych postaci oraz piętrowa zagadka kryminalna i niepowtarzalna atmosfera Zakopanego. „Niebezpieczni Dżentelmeni” to iskrzący dowcipem i tętniący akcją komediowy kryminał, w którym równie ważne jak to „kto zabił?”, jest pytanie „kogo zabito?”
Edward Krasiński jest jednym z najbardziej uznanych polskich artystów drugiej połowy XX wieku. Zasłynął m.in. z oklejania różnych elementów przestrzeni niebieską linią taśmy klejącej. Podczas spotkania spróbujemy zrozumieć, dlaczego to robił i dlaczego jego działania uważamy za sztukę.
Serwis wykorzystuje tzw. pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usługi, wyświetlania informacji, gromadzeniaanonimowych danych statystycznych oraz prowadzenia działań marketingowych opisanych w
Polityce Prywatności.
Możesz wyłączyć obsługę cookies poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki internetowej.