Wydarzenia

Teatr Poezji Miganej w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie .

Data publikacji: 16-12-2021

Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie - Teatr Poezji Miganej.

Na deskach Teatru Słowackiego, obok naszych aktorów, staną osoby g/Głuche i wspólnie zabiorą nas w podróż po prozie poetyckiej Krystyny Miłobędzkiej. Świat tej wspaniałej awangardowej poetki będziemy odkrywać za pomocą poezji języka migowego oraz różnych możliwości narracji miganych (VV, ABC, 123). Twórcyspróbują za pomocą tłumaczenia cieniowego i piosenek w języku migowym na nowo zinterpretować teksty Miłobędzkiej i na nowo wejść do jej poetyckiej rzeczywistości, by na oczach widzów skonstruować świat na nowo.

Aktorzy Teatru Słowackiego i osoby g/Głuche na scenie staną się konstruktorami Nowego Świata i za pomocą poezji i prozy poetyckiej wrócą do czasów, sprzed słownego świata, sprzed momentu kiedy zapisaliśmy i zagadaliśmy świat, odbierając mu jego dziewiczość, tajemniczość oraz niezwykłość.

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

ul. Rajska 12, 31-124 Kraków

Data wydarzenia

początek wydarzenia19-12-2021 17:00 koniec wydarzenia19-12-2021 19:00

Rodzaj eventu

teatr

Rodzaj udogodnienia

PJM

Miasta

Kraków

Zobacz również

Bitwa o tron. Musicalowy talent show / AD i napisy na zamówienie, pętla indukcyjna

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

Koniec wydarzenia

Musical o wybranych królach elekcyjnych jest utrzymany w konwencji popowego talent show. Jego bohaterowie prezentują się w przebojach skomponowanych w stylistykach charakterystycznych dla krajów, z których pochodzą. I tak Zygmunt III, wywodzący się ze szwedzkiej dynastii Wazów, śpiewa piosenkę nawiązującą do estetyki Abby, z kolei August Mocny łączy w jednym utworze metalowe brzmienia bliskie zespołowi Rammstein oraz mozartowską arię.

© Udostępnij się. All right reserved.