Teatr Syrena zaprasza na spektakl gościnny "Kepler 22b" w reżyserii Artura Wytrykusa.
Przyszłość Ziemi została przesądzona. Jeśli nie powstrzymamy naszych przyzwyczajeń do nadmiernego dobrobytu oraz ekspansji w przestrzeni natury, planeta Ziemia nie będzie zdatna do życia w przeciągu kilku tysięcy lat. Naukowcy już znaleźli możliwą drugą przystań dla człowieka - planetę „Kepler 22b”. To właśnie tam rozgrywa się akcja spektaklu, gdzie budowniczowie nowego ustroju próbują stworzyć lepszy świat. Czy stworzą utopię? Czy wystawieni na próbę i kierowani przez instynkt okażą się dobrymi ludźmi, czy wręcz przeciwnie - ominięcie warstwy uprzejmości wydobędzie z nich to, co najgorsze i pozbawi empatii? Będą powielać błędy obecnego świata, czy uda im się wyciągnąć z nich wnioski i zatrzymać powtarzające się w historii, zapętlone koła zdarzeń? Jaka jest natura człowieka? Po stanfordzkim eksperymencie Philip Zimbardo napisał: „Możemy przyjąć, że większość ludzi przez większość czasu pozostaje istotami moralnymi. Lecz wyobraźcie sobie, że owa moralność jest jak drążek skrzyni biegów, który od czasu do czasu zostaje przełączony na luz”. Który bieg zostanie wrzucony na planecie „Kepler 22b”?
„Pod ziemią” to niezwykłe przeżycie filmowe, które wymyka się tradycyjnie pojętemu kinu. To doświadczenie na pograniczu slow cinema i sztuki wideo artu, którą niegdyś reżyser Michelangelo Frammartino się zajmował. Po seansie zapraszamy na spotkanie ze znawczynią włoskiego kina, krytyczką, edukatorką i popularyzatorką sztuki filmowej Dianą Dąbrowską, która w ciekawy sposób naświetli rozmaite niuanse pokazywanego dzieła.
Każdemu zdarza się od czasu do czasu zasiąść do stołu z ludźmi, z którymi łączą go lub dzielą trudne życiowe historie. A jeśli ktoś, z kim spotykamy się przy wspólnym posiłku, okaże się niespodziewanie naszym wrogiem? Jeśli zdążymy go polubić, choć trochę, zanim zrozumiemy, kim naprawdę jest? Czy będziemy protestować? Czy zdołamy wybaczyć?
ARS LATRANS Orchestra to autorski projekt muzyczny, tworzony specjalnie na organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS. Ich album Y2K to mieniące się kolorami muzyczne historie, którym przez pryzmat przeszłości artyści nadali łatkę teraźniejszości. Warstwa muzyczno-liryczna stanowi odzwierciedlenie pewnego procesu przemiany, która dokonywała się w każdym z nas na przełomie lat 90 i 2000.
Serwis wykorzystuje tzw. pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usługi, wyświetlania informacji, gromadzeniaanonimowych danych statystycznych oraz prowadzenia działań marketingowych opisanych w
Polityce Prywatności.
Możesz wyłączyć obsługę cookies poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki internetowej.