Wydarzenia

Time to act – Czas działać .

Data publikacji: 30-11-2021

British Council zaprasza na premierę przełomowego raportu Time to Act badającego dostępność sztuki dla osób niepełnosprawnych.

Czas działać: Jak brak wiedzy w sektorze kultury tworzy bariery dla niepełnosprawnych artystów i odbiorców to wyjątkowe, nowe badanie, którego autorem jest On the Move, Cultural Mobility Network. Raport obejmuje 42 kraje i bada bariery, jakie napotykają osoby z niepełnosprawnością w dostępie do sztuki.

Raport jest przełomowy – dostarcza pierwszych ponadnarodowych dowodów na to, że brak wiedzy w głównym nurcie kultury jest kluczową barierą uniemożliwiającą artystom i przedstawicielom sztuki z niepełnosprawnością równy udział w kulturze europejskiej.

Raport został zamówiony przez British Council w kontekście projektu Europe Beyond Access, zostanie opublikowany 3 grudnia, w Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością.

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

Data wydarzenia

początek wydarzenia03-12-2021 10:30 koniec wydarzenia03-12-2021 12:30

Rodzaj eventu

Online raport

Niepełnosprawność

G/głusi słabosłyszący

Organizatorzy

British Council

Zobacz również

Adapter – Kino Bez Barier. „Niebezpieczni dżentelmeni” z audiodeskrypcją i napisami / AD, napisy

Miejsce wydarzenia

Wrocław

Początek wydarzenia

12-02-2023 16:00

Koniec wydarzenia

12-02-2023 18:00

Nieznane oblicze słynnych i kultowych postaci oraz piętrowa zagadka kryminalna i niepowtarzalna atmosfera Zakopanego. „Niebezpieczni Dżentelmeni” to iskrzący dowcipem i tętniący akcją komediowy kryminał, w którym równie ważne jak to „kto zabił?”, jest pytanie „kogo zabito?”

Sztuka w całym spektrum I Edward Krasiński / dla osób w spektrum autyzmu, możliwość asysty

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

01-02-2023 17:00

Koniec wydarzenia

01-02-2023 18:30

Edward Krasiński jest jednym z najbardziej uznanych polskich artystów drugiej połowy XX wieku. Zasłynął m.in. z oklejania różnych elementów przestrzeni niebieską linią taśmy klejącej. Podczas spotkania spróbujemy zrozumieć, dlaczego to robił i dlaczego jego działania uważamy za sztukę.

© Udostępnij się. All right reserved.