Wydarzenia

To żyje! Przyroda nie znosi pustki – wykład z audiodeskrypcją .

Data publikacji: 12-10-2021

Barbara, Strefa Kultury Wrocław i Fundacja Katarynka zapraszają na wykład "To żyje! Przyroda nie znosi pustki".

Zwierzoluby, przybywajcie do Barbary na kolejny wykład z cyklu „To żyje!”. Łukasz Iwaniuk, biolog–zoolog–chiropterolog, otworzy przed nami drzwi do niezwykłego świata zwierzęcych mieszkańców Wrocławia.Na początek ważna sprawa – całe wydarzenie będzie prowadzone z audiodeksrypcją.Dzika przyroda na gruzach miasta może bujnie rozwinąć się wszędzie tam, gdzie znajdzie dla siebie choć trochę miejsca. Niekoniecznie musi być to tak spektakularne zjawisko, jak rezerwat powstały w opuszczonych okolicach Czarnobyla.Podobna historia wydarzyła się kilka lat temu w samym centrum Wrocławia, choć bez skażeń radioaktywnych i w nieco mniejszej skali.Podczas spotkania Łukasz Iwaniuk opowie o niezwykłej sukcesji przyrodniczej na gruzach powstałych po wyburzeniu Starej Rzeźni przy ulicy Legnickiej. W tej opowieści pojawią się rzadkie gatunki i... mutanci, a bohaterami tej opowieści będą piękne i chronione – ropuchy zielone!

Więcej informacji o wydarzeniu oraz zapisy tutaj.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

Barbara ul. Świdnicka 8B, 50-067 Wrocław + Online

Data wydarzenia

początek wydarzenia19-10-2021 18:00 koniec wydarzenia19-10-2021 20:00

Rodzaj eventu

Online wykład

Rodzaj udogodnienia

Audiodeskrypcja

Miasta

Wrocław

Płatność

Darmowe

Zobacz również

Spektakl „#[+#@!? (słowo na G)” w ramach projektu „Teatr szczególnie potrzebny” / PJM, napisy, AD, miejsce dostępne architektonicznie

Miejsce wydarzenia

Wrocław

Początek wydarzenia

12-10-2022 18:00

Koniec wydarzenia

05-10-2022 19:45

Plotka, zdjęcie, nagrany telefonem film rozprzestrzeniają się z prędkością światła. Kiedy ktoś zaczyna przekraczać granice? Kiedy takie działanie można nazwać słowem na “G”?

I Seminarium z cyklu „Studia o niepełnosprawności: badania, opór, zmiana” w ramach projektu „Kultura bez Barier” / o dostępności

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

10-10-2022 18:00

Koniec wydarzenia

10-10-2022 19:30

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na seminarium z cyklu „Studia o niepełnosprawności: badania, opór, zmiana”: "Emancypacja, niezależne życie i prawa człowieka. Czyli jak aktywiści i aktywistki z niepełnosprawnościami rewolucjonizują dyskurs o niepełnosprawności".

© Udostępnij się. All right reserved.