Wydarzenia

Trening dostępności #11 Webinarium „Savoir vivre wobec osób niewidomych” / online .

Data publikacji: 19-05-2022

Fundacja Siódmy Zmysł serdecznie zaprasza na nową serię spotkań w ramach cyklu webinariów "Trening Dostępności". Od marca do października odbędą się spotkania z przeróżnymi ekspertami z dziedziny dostępności, którzy odpowiedzą na nurtujące Was pytania w danym temacie związanym z dostępnością informacyjną, architektoniczną czy multimediów.

Podczas kolejnego Treningu dostępności poruszony będzie temat savoir-vivre'u wobec osób niewidomych i słabowidzących. Szkolenie przybierze formę wykładu i warsztatów, podczas których prowadzący Alicja Maciejewska i Dawid Górny opowiedzą o tym jak postrzegana jest niepełnosprawność wzroku w społeczeństwie i jak pracownicy instytucji mogą przygotować się do obsługi niewidomego klienta. Zachęcamy do udziału zwłaszcza koordynatorów dostępności z instytucji kultury.

Prelegenci: Alicja Maciejewska jest Wiceprezeską Fundacji Siódmy Zmysł i szefową projektu Udostępnij się. Na co dzień zajmuje się tworzeniem audiodeskrypcji i prowadzeniem projektów. Dawid Górny jest testerem dostępności w firmie Accens, zaś społecznie Prezesem Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych I Słabowidzących „VEGA”. Ponadto współpracownik Fundacji Siódmy Zmysł w obszarze dostępności kultury.

KIEDY? 30 maja (poniedziałek) godz. 14:00
GDZIE? Wydarzenie odbędzie się online.

DOSTĘPNOŚĆ:
Osoby chcące skorzystać z tłumaczenia na PJM prosimy o zgłaszanie się najpóźniej do 26 maja.
Wydarzenie odbędzie się online.

Wydarzenie jest BEZPŁATNE. Obowiązują zapisy przez formularz pod linkiem.
Liczba miejsc 45.

Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie.

Data wydarzenia

początek wydarzenia30-05-2022 14:00 koniec wydarzenia30-05-2022 16:00

Rodzaj eventu

Online webinar

Płatność

Darmowe

Zobacz również

Europejska Noc Literatury 2022 – spacer i czytanie / PJM

Miejsce wydarzenia

Wrocław

Początek wydarzenia

20-08-2022 18:00

Koniec wydarzenia

20-08-2022 19:45

Literacka podróż i odrobina historii podczas Europejskiej Nocy Literatury! Podczas spaceru z tłumaczeniem na PJM poznamy historię Przedmieścia Świdnickiego.

Polish Cinema for Beginners S16E07 – pokaz filmu „The Cruise”/ „Rejs” w ramach „Europejskiej Nocy Literatury 2022” / AD

Miejsce wydarzenia

Wrocław

Początek wydarzenia

20-08-2022 21:00

Koniec wydarzenia

20-08-2022 23:00

Na statku Wisła pojawia się gapowicz wzięty za instruktora kulturalno-oświatowego. Mężczyzna organizuje spotkania, wybory rady rejsu i zabawia uczestników wycieczki. Groteskowy ton, surrealistyczne dialogi posługujące się PRL-owską nowomową oraz postacie i sytuacje typowe dla współczesnej rzeczywistości nadają filmowi "Rejs" wymiar alegorii.

© Udostępnij się. All right reserved.