Wydarzenia

Trening dostępności #11 Webinarium „Savoir vivre wobec osób niewidomych” / online .

Data publikacji: 19-05-2022

Fundacja Siódmy Zmysł serdecznie zaprasza na nową serię spotkań w ramach cyklu webinariów "Trening Dostępności". Od marca do października odbędą się spotkania z przeróżnymi ekspertami z dziedziny dostępności, którzy odpowiedzą na nurtujące Was pytania w danym temacie związanym z dostępnością informacyjną, architektoniczną czy multimediów.

Podczas kolejnego Treningu dostępności poruszony będzie temat savoir-vivre'u wobec osób niewidomych i słabowidzących. Szkolenie przybierze formę wykładu i warsztatów, podczas których prowadzący Alicja Maciejewska i Dawid Górny opowiedzą o tym jak postrzegana jest niepełnosprawność wzroku w społeczeństwie i jak pracownicy instytucji mogą przygotować się do obsługi niewidomego klienta. Zachęcamy do udziału zwłaszcza koordynatorów dostępności z instytucji kultury.

Prelegenci: Alicja Maciejewska jest Wiceprezeską Fundacji Siódmy Zmysł i szefową projektu Udostępnij się. Na co dzień zajmuje się tworzeniem audiodeskrypcji i prowadzeniem projektów. Dawid Górny jest testerem dostępności w firmie Accens, zaś społecznie Prezesem Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych I Słabowidzących „VEGA”. Ponadto współpracownik Fundacji Siódmy Zmysł w obszarze dostępności kultury.

KIEDY? 30 maja (poniedziałek) godz. 14:00
GDZIE? Wydarzenie odbędzie się online.

DOSTĘPNOŚĆ:
Osoby chcące skorzystać z tłumaczenia na PJM prosimy o zgłaszanie się najpóźniej do 26 maja.
Wydarzenie odbędzie się online.

Wydarzenie jest BEZPŁATNE. Obowiązują zapisy przez formularz pod linkiem.
Liczba miejsc 45.

Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie.

Data wydarzenia

początek wydarzenia30-05-2022 14:00 koniec wydarzenia30-05-2022 16:00

Rodzaj eventu

Online webinar

Płatność

Darmowe

Zobacz również

Adapter – Kino Bez Barier. „Niebezpieczni dżentelmeni” z audiodeskrypcją i napisami / AD, napisy

Miejsce wydarzenia

Wrocław

Początek wydarzenia

12-02-2023 16:00

Koniec wydarzenia

12-02-2023 18:00

Nieznane oblicze słynnych i kultowych postaci oraz piętrowa zagadka kryminalna i niepowtarzalna atmosfera Zakopanego. „Niebezpieczni Dżentelmeni” to iskrzący dowcipem i tętniący akcją komediowy kryminał, w którym równie ważne jak to „kto zabił?”, jest pytanie „kogo zabito?”

Sztuka w całym spektrum I Edward Krasiński / dla osób w spektrum autyzmu, możliwość asysty

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

01-02-2023 17:00

Koniec wydarzenia

01-02-2023 18:30

Edward Krasiński jest jednym z najbardziej uznanych polskich artystów drugiej połowy XX wieku. Zasłynął m.in. z oklejania różnych elementów przestrzeni niebieską linią taśmy klejącej. Podczas spotkania spróbujemy zrozumieć, dlaczego to robił i dlaczego jego działania uważamy za sztukę.

© Udostępnij się. All right reserved.