Wydarzenia

Trening dostępności #4. Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami – Webinarium .

Data publikacji: 21-09-2021

Fundacja Siódmy Zmysł serdecznie zaprasza na kolejny Trening dostępności. Tym razem savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami.

Szkolenie przybierze formę spotkania i warsztatów, podczas których prowadzący Alicja Maciejewska i Dawid Górny opowiedzą o tym jak postrzegana jest niepełnosprawność w społeczeństwie i jak ten wizerunek przenika do masowej kultury.
Wspólnie zastanowimy się również nad tym jakiego języka używać, by nie dyskryminować innych. Wreszcie omówimy zasady właściwego postępowania wobec osób o różnych niepełnosprawnościach. Zwieńczeniem tych rozważań będzie seria ćwiczeń praktycznych.

Zachęcamy do udziału zwłaszcza koordynatorów dostępności z instytucji kultury.

Wydarzenie jest bezpłatne, ale obowiązują zapisy przez formularz (do 24 września)
Limit miejsc 25 osób.

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

Data wydarzenia

początek wydarzenia29-09-2021 10:30 koniec wydarzenia29-09-2021 12:30

Płatność

Darmowe

Zobacz również

Spektakl: „Klancyk Noir” – spektakl improwizowany (X Festiwal Kultury bez Barier) / AD, pętla indukcyjna, PJM

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

Koniec wydarzenia

Zapraszamy w improwizowaną podróż przez spowite mgłą miasta, ciemne alejki i szemrane interesy; miejsca, gdzie lepiej nie chodzić po zmroku, nie zadawać zbyt wielu pytań i nikomu nie ufać, bo Klancyk noir to spektakl z muzyką na żywo, w którym czarno-biały jest tylko plakat.

Koncert: Remont Pomp i Mikołaj Trzaska (X Festiwal Kultury bez Barier) / PJM, dla osób w spektrum autyzmu oraz z niepełnosprawnością intelektualną

Miejsce wydarzenia

Gdańsk

Początek wydarzenia

Koniec wydarzenia

Remont Pomp odkrywa także przestrzenie muzyki eksperymentalnej grając na niecodziennych instrumentach lub przedmiotach nie kojarzonych z muzyką. Jako przykład mogą służyć utwory wykonywane na stole, szklankach, kieliszkach czy misach.

© Udostępnij się. All right reserved.