W kwietniu 2019 roku przypadła 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy - wybitnego polskiego kompozytora, twórcy muzyki do wielu filmów i niekwestionowanego prekursora jazzu. Jego twórczość pozostaje niezmiennie żywa – zachwyca kolejne pokolenia, inspiruje artystów.
Andrzej Jagodziński, znakomity pianista i aranżer, mający na swoim koncie sukcesy na polskiej i międzynarodowej scenie muzycznej, zdobywca dwóch prestiżowych nagród muzycznych Fryderyk, podjął się niezwykłego zadania - zaaranżowania na nowo utworów Krzysztofa Komedy. Do współpracy zaprosił znakomitą wokalistkę jazzową, także laureatkę Fryderyka, Agnieszkę Wilczyńską oraz wyjątkowych muzyków.
W programie koncertu znajdą się najsłynniejsze utwory Krzysztofa Komedy, takie jak: „Bossanova nr 1”, kołysanka „Rosemary's Baby”, „Bez jutra nie da się żyć”, „Nie jest źle”, „Samotne wyspy serc”, „Każdy szafę ma”. Autorem tekstów do większości utworów jest Wojciech Młynarski, a do „Nie jest źle” - Agnieszka Osiecka.
„Pod ziemią” to niezwykłe przeżycie filmowe, które wymyka się tradycyjnie pojętemu kinu. To doświadczenie na pograniczu slow cinema i sztuki wideo artu, którą niegdyś reżyser Michelangelo Frammartino się zajmował. Po seansie zapraszamy na spotkanie ze znawczynią włoskiego kina, krytyczką, edukatorką i popularyzatorką sztuki filmowej Dianą Dąbrowską, która w ciekawy sposób naświetli rozmaite niuanse pokazywanego dzieła.
Każdemu zdarza się od czasu do czasu zasiąść do stołu z ludźmi, z którymi łączą go lub dzielą trudne życiowe historie. A jeśli ktoś, z kim spotykamy się przy wspólnym posiłku, okaże się niespodziewanie naszym wrogiem? Jeśli zdążymy go polubić, choć trochę, zanim zrozumiemy, kim naprawdę jest? Czy będziemy protestować? Czy zdołamy wybaczyć?
ARS LATRANS Orchestra to autorski projekt muzyczny, tworzony specjalnie na organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS. Ich album Y2K to mieniące się kolorami muzyczne historie, którym przez pryzmat przeszłości artyści nadali łatkę teraźniejszości. Warstwa muzyczno-liryczna stanowi odzwierciedlenie pewnego procesu przemiany, która dokonywała się w każdym z nas na przełomie lat 90 i 2000.
Serwis wykorzystuje tzw. pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usługi, wyświetlania informacji, gromadzeniaanonimowych danych statystycznych oraz prowadzenia działań marketingowych opisanych w
Polityce Prywatności.
Możesz wyłączyć obsługę cookies poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki internetowej.