Wydarzenia

Trzecie miejsce – wykład online + tłumaczenie PJM .

Data publikacji: 14-10-2021

BWA Wrocław zaprasza na wykład online z tłumaczeniem na PJM "Trzecie miejsce". Wykład poprowadzi Paweł Grobelny.

Punktem wyjścia dla prezentacji o projektowaniu przestrzeni publicznej będzie termin „trzecie miejsce” (The Third Place) używany do określania miejsc w przestrzeni publicznej, które oddzielają środowisko życia w domu i pracy. Termin ten został użyty po raz pierwszy w 1989 roku przez amerykańskiego socjologa Raya Oldenburga w książce „The Great Good Place” i stał się jeszcze bardziej aktualny w czasach pandemii.
Prezentacja oparta zostanie na realizacjach i projektach autorskich w przestrzeni publicznej. Skupi się zarówno na znaczeniu i roli projektowanych mikroprzestrzeni w przestrzeni publicznej, ale także na procesach powstawania takich projektów. Różnorodność poszczególnych projektów i sposobu ich powstawania będzie także opowieścią o znaczeniu kontekstu w projektowaniu przestrzeni publicznej.

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

Data wydarzenia

początek wydarzenia20-10-2021 18:00 koniec wydarzenia20-10-2021 19:30

Rodzaj eventu

Online wykład

Rodzaj udogodnienia

PJM

Niepełnosprawność

G/głusi słabosłyszący

Organizatorzy

BWA Wrocław

Płatność

Darmowe

Zobacz również

Spektakl „#[+#@!? (słowo na G)” w ramach projektu „Teatr szczególnie potrzebny” / PJM, napisy, AD, miejsce dostępne architektonicznie

Miejsce wydarzenia

Wrocław

Początek wydarzenia

12-10-2022 18:00

Koniec wydarzenia

05-10-2022 19:45

Plotka, zdjęcie, nagrany telefonem film rozprzestrzeniają się z prędkością światła. Kiedy ktoś zaczyna przekraczać granice? Kiedy takie działanie można nazwać słowem na “G”?

I Seminarium z cyklu „Studia o niepełnosprawności: badania, opór, zmiana” w ramach projektu „Kultura bez Barier” / o dostępności

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

10-10-2022 18:00

Koniec wydarzenia

10-10-2022 19:30

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na seminarium z cyklu „Studia o niepełnosprawności: badania, opór, zmiana”: "Emancypacja, niezależne życie i prawa człowieka. Czyli jak aktywiści i aktywistki z niepełnosprawnościami rewolucjonizują dyskurs o niepełnosprawności".

© Udostępnij się. All right reserved.