Wydarzenia

Urokliwa Praga – slajdowisko podróżnicze z PJM i AD .

Data publikacji: 25-05-2021

Fundacja Siódmy Zmysł wraz z Z Zurich Foundation zbierze Was na kolejną wirtualną wycieczkę, tym razem do naszego sąsiada, czyli Czech.

O wycieczce

Pojedziemy do Pragi, miasta znanego z różnych stylów architektonicznych i mnóstwa obiektów godnych odwiedzenia. Przespacerujemy się Mostem Karola, zajrzymy do żydowskiej dzielnicy Josefov, a także będziemy podziwiać wspaniałą panoramę miasta ze wzgórza zamkowego Hradczany. Poza typowymi praskimi atrakcjami, wraz z naszymi przednikami odwiedzimy również mniej znane perełki i wyjątkowe miejsca.

O naszych przewodnikach

Naszymi przewodnikami będą Kamila i Staszek. Są osobami słabowidzącymi i na co dzień mieszkają w małej wsi w okolicach Bielska Białej. Lubią szukać ciekawych miejsc w bliższej i dalszej okolicy oraz planować podróże. Podróżują bez samochodu, bo go nie mają, dlatego wybierają podróże pociągiem lub wycieczki objazdowe innymi środkami transportu. Kamila uwielbia Hiszpanię, gdzie z racji studiów spędziła sporo czasu, a Staszek lubi Czechy. Zarażają się wzajemnie swoimi podróżniczymi pasjami.
Ich wyprawy można śledzić na instagramie: https://www.instagram.com/bez.samochodu/?hl=pl


Transmisja live dostępna z tłumaczeniem na PJM i audiodeskrypcją do zdjęć na naszym fanpage'u, 27.05.2021 o godzinie 18:00.

Data wydarzenia

początek wydarzenia27-05-2021 18:00 koniec wydarzenia27-05-2021 20:00

Rodzaj udogodnienia

Audiodeskrypcja PJM

Płatność

Darmowe

Zobacz również

Adapter – Kino Bez Barier. „Niebezpieczni dżentelmeni” z audiodeskrypcją i napisami / AD, napisy

Miejsce wydarzenia

Wrocław

Początek wydarzenia

12-02-2023 16:00

Koniec wydarzenia

12-02-2023 18:00

Nieznane oblicze słynnych i kultowych postaci oraz piętrowa zagadka kryminalna i niepowtarzalna atmosfera Zakopanego. „Niebezpieczni Dżentelmeni” to iskrzący dowcipem i tętniący akcją komediowy kryminał, w którym równie ważne jak to „kto zabił?”, jest pytanie „kogo zabito?”

Sztuka w całym spektrum I Edward Krasiński / dla osób w spektrum autyzmu, możliwość asysty

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

01-02-2023 17:00

Koniec wydarzenia

01-02-2023 18:30

Edward Krasiński jest jednym z najbardziej uznanych polskich artystów drugiej połowy XX wieku. Zasłynął m.in. z oklejania różnych elementów przestrzeni niebieską linią taśmy klejącej. Podczas spotkania spróbujemy zrozumieć, dlaczego to robił i dlaczego jego działania uważamy za sztukę.

© Udostępnij się. All right reserved.