Wydarzenia

Be Together w Katowicach – zgłoś się do projektu! .

Data publikacji: 28-04-2021

Be Together to twórczy projekt integracyjny. Zakłada wspólne działania artystyczne grupy osób z niepełnosprawnościami i osób pełnosprawnych na bazie warsztatów artystycznych. W czasie spotkań zamkniętej grupy warsztatowej – najpierw wiosną, a następnie jesienią – wspólnie pracujemy nad swoimi umiejętnościami i talentami artystycznymi, rozwijamy się wspierając nawzajem i po prostu spędzamy fantastycznie czas. 

Dołącz do grupy warsztatowej pracującej z ciałem, ruchem, pantomimą i językiem – zarówno mówionym, jak i migowym. Weź udział w pokazie finałowym jesienią 2021!

W 2021 edycja katowicka Be Together zmienia swoją dotychczasową formułę. Zamiast cotygodniowych spotkań proponujemy Wam wspólny, tygodniowy wyjazd w czasie którego pracować będziemy nad swoimi umiejętnościami i talentami artystycznymi. A co najważniejsze – spędzimy razem fantastyczny czas!

W tegorocznej edycji katowickiego Be Together chcielibyśmy skupić się na połączeniu świata osób g/Głuchych i słyszących. Chcielibyśmy zadać i znaleźć odpowiedzi na pytania: co te dwa światy mogą sobie dać? Czego możemy nauczyć się od siebie nawzajem? Jak możemy nauczyć się wspólnej komunikacji? Chcielibyśmy skupić się na języku migowym, poezji miganej, szukaniu nowych rozwiązań, zwiększania ekspresji, rozwijaniu teatralnej strony języka migowego.

Harmonogram projektu:
26.04-16.05 – nabór do tegorocznej grupy warsztatowej
28.06-4.07 – katowicki wyjazd służący pracy i przygotowaniom do finałowego pokazu w Jaworzynce
15.11 – finał projektu łączący trzy miasta: Katowice, Wrocław i Wałbrzych


Chcesz wziąć udział w projekcie? Wypełnij krótki formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/jbvcYvTsRNyWjyAY6Na zgłoszenia czekamy do 16.05.2021.

Organizator: TIFF Collective / Be Together
Partnerami projektu jest: Fundacja Transgresja

Więcej informacji znajdziesz w wydarzeniu organizatora na Facebooku.

Data wydarzenia

początek wydarzenia26-04-2021 00:00 koniec wydarzenia16-11-2021 00:00

Rodzaj udogodnienia

PJM

Niepełnosprawność

G/głusi słabosłyszący

Miasta

Katowice

Organizatorzy

TIFF Collective

Płatność

Darmowe

Zobacz również

Adapter – Kino Bez Barier. „Niebezpieczni dżentelmeni” z audiodeskrypcją i napisami / AD, napisy

Miejsce wydarzenia

Wrocław

Początek wydarzenia

12-02-2023 16:00

Koniec wydarzenia

12-02-2023 18:00

Nieznane oblicze słynnych i kultowych postaci oraz piętrowa zagadka kryminalna i niepowtarzalna atmosfera Zakopanego. „Niebezpieczni Dżentelmeni” to iskrzący dowcipem i tętniący akcją komediowy kryminał, w którym równie ważne jak to „kto zabił?”, jest pytanie „kogo zabito?”

Sztuka w całym spektrum I Edward Krasiński / dla osób w spektrum autyzmu, możliwość asysty

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

01-02-2023 17:00

Koniec wydarzenia

01-02-2023 18:30

Edward Krasiński jest jednym z najbardziej uznanych polskich artystów drugiej połowy XX wieku. Zasłynął m.in. z oklejania różnych elementów przestrzeni niebieską linią taśmy klejącej. Podczas spotkania spróbujemy zrozumieć, dlaczego to robił i dlaczego jego działania uważamy za sztukę.

© Udostępnij się. All right reserved.