Wydarzenia

Warsztaty sensualne „Dyrygenci koloru” .

Data publikacji: 27-06-2022

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza osoby z niepełnosprawnościami wzroku oraz osoby widzące do doświadczania sztuki współczesnej za pomocą dźwięku, dotyku oraz innych pozawzrokowych zmysłów. W trakcie trzyletniego programu "Spektrum światła" uczestnicy będą badać pozawzrokowe jakości kolejnych barw spektrum światła widzialnego. Zaczynamy od pomarańczowego – koloru relacji, kreatywności i ekspresji! Dźwięki wpływają na nasz nastrój. Mogą nas wyciszyć, bądź pobudzić. Rezonują z emocjami, więc potrafimy określać dźwięki przy użyciu takich słów jak smutek, radość, spokój. Czy z kształtami jest podobnie? Czy dźwiękom możemy przypisać jakiś kształt? Linia, kwadrat, fala, koło? W trakcie warsztatów z Agatą Iżykowską-Uszczyk i Pawłem Romańczukiem, wychodząc od próby uchwycenia dźwięku, stworzymy dotykową formę, pozwalającą sprawdzić, jak dźwięki mogą przekładać się na kształty. Następnie, uwrażliwieni na uważne słuchanie, będziemy pracować w tandemach – przy użyciu instrumentów zrealizujemy działanie o charakterze barwnej kompozycji dźwiękowej. Dyrygent koloru i muzyk będą mogli zrealizować finałowy mini koncert w wypełnionej pomarańczową barwą przestrzeni interaktywnej scenografii "Ekspozycja na kolor".

KIEDY? 29 czerwca (środa), godz. 18:00-20:00
GDZIE? Muzeum Współczesne Wrocław, miejsce zbiórki: przy kasie (poziom 0)

DOSTĘPNOŚĆ:
Zapewniamy asystę w dotarciu do budynku z najbliższego otoczenia.

Wstęp bezpłatny, wymagane zgłoszenia przez formularz lub telefonicznie: 71 356 42 53.
Więcej informacji na stronie.

Lokalizacja

Pokaż na mapie

plac Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław

Data wydarzenia

początek wydarzenia29-06-2022 18:00 koniec wydarzenia29-06-2022 20:00

Miasta

Wrocław

Płatność

Darmowe

Zobacz również

Czucie miasta: dźwięki i słuch. Spacer samorzeczniczy w ramach 14. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE / asysta, AD i PJM na zamówienie

Miejsce wydarzenia

Warszawa

Początek wydarzenia

05-11-2022 12:00

Koniec wydarzenia

05-11-2022 13:00

Spacery samorzecznicze to doświadczenie Alei Jerozolimskich na odcinku tak zwanego „ścisłego centrum” Warszawy. Przestrzeni o wielu funkcjach. Przestrzeni, którą każdego dnia przemierzają setki tysięcy ludzi – mieszkańcy i mieszkanki Warszawy oraz osoby odwiedzające stolicę.

© Udostępnij się. All right reserved.