Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza na cykl spotkań online pt. „WIOSNA LUDU”. Spotykamy się od marca do listopada (z wakacyjną przerwą), raz w miesiącu, zawsze w środę, zawsze o 18.00.
16 czerwca | O miłości z dr hab. Tomaszem Wiśliczem
Spotkamy się, by porozmawiać o mitach związanych z chłopską etyką seksualną. O małżeństwach i związkach pozamałżeńskich. O przyjaźni, przychylności, przemocy. O karczmie, alkoholu i seksie. O życiu osobistym jako przedmiocie badań. O historii „zwykłych ludzi” i o tym, jak zrozumieć ich sposoby doświadczania świata. Tomasz Wiślicz – historyk, profesor w Instytucie Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk. Autor m.in. książek: Upodobanie: małżeństwo i związki nieformalne na wsi polskiej XVII–XVIII wieku. Wyobrażenia społeczne i jednostkowe doświadczenia (Wrocław 2018), Zelman Wolfowicz i jego rządy w starostwie drohobyckim w połowie XVIII w. (Kraków, 2020).
Celem projektu było kompleksowe opracowanie wrocławskiej kolekcji złotniczej należącej do dawnych bractw strzeleckich, zarówno obiektów zachowanych, jak i zaginionych, oraz odtworzenie pełnego obrazu tego niezwykłego i ważnego dla Wrocławia zbioru. Wystawa jest efektem tych badań.
To spotkanie na żywo w formie webinarium, na którym poruszymy tematy:
- jakie nawyki warto wypracować, aby osiągnąć więcej satysfakcji i szczęścia w życiu
- technik, dzięki którym będziesz mógł/mogła, wypracować pozytywne nawyki
- błędy, których należy unikać podczas wprowadzania pozytywnych nawyków
- fakty i mity na temat nawyków, dzięki którym łatwiej będzie Ci zrozumieć jak wypracować pożądany nawyk.
Serwis wykorzystuje tzw. pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usługi, wyświetlania informacji, gromadzeniaanonimowych danych statystycznych oraz prowadzenia działań marketingowych opisanych w
Polityce Prywatności.
Możesz wyłączyć obsługę cookies poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki internetowej.