Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie "Witkacy. Sejsmograf epoki przyspieszenia".
W malarstwie zdeformowane postaci i sceny jak ze snu. W sztukach teatralnych absurdalne zdarzenia, brak chronologii i logiki. To przejawy stworzonej przez Witkacego teorii Czystej Formy. Teorii, w myśl której w sztuce nie liczyło się nic, co było cenione w poprzednich epokach, a liczy się jedynie głęboki wstrząs, który sztuka ma wywołać u widza.
KIEDY? 2 września (piątek), godz. 18:00 GDZIE? Gmach Główny Muzeum Narodowego - Hol Główny (al. Jerozolimskie 3)
DOSTĘPNOŚĆ: Oprowadzanie z audiodeskrypcją. Pętla indukcyjna, miejsce dostępne architektonicznie, pokój wyciszenia.
Wstęp wolny - zapisy od 30 sierpnia: 22 629 50 60 lub edukacja@mnw.art.pl Możliwość uzyskania pomocy w dotarciu do muzeum - zgłoszenie przy zapisie.
Więcej informacji na stronie oraz pod linkiem. Źródło grafiki: materiał organizatora
„Pod ziemią” to niezwykłe przeżycie filmowe, które wymyka się tradycyjnie pojętemu kinu. To doświadczenie na pograniczu slow cinema i sztuki wideo artu, którą niegdyś reżyser Michelangelo Frammartino się zajmował. Po seansie zapraszamy na spotkanie ze znawczynią włoskiego kina, krytyczką, edukatorką i popularyzatorką sztuki filmowej Dianą Dąbrowską, która w ciekawy sposób naświetli rozmaite niuanse pokazywanego dzieła.
Każdemu zdarza się od czasu do czasu zasiąść do stołu z ludźmi, z którymi łączą go lub dzielą trudne życiowe historie. A jeśli ktoś, z kim spotykamy się przy wspólnym posiłku, okaże się niespodziewanie naszym wrogiem? Jeśli zdążymy go polubić, choć trochę, zanim zrozumiemy, kim naprawdę jest? Czy będziemy protestować? Czy zdołamy wybaczyć?
ARS LATRANS Orchestra to autorski projekt muzyczny, tworzony specjalnie na organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS. Ich album Y2K to mieniące się kolorami muzyczne historie, którym przez pryzmat przeszłości artyści nadali łatkę teraźniejszości. Warstwa muzyczno-liryczna stanowi odzwierciedlenie pewnego procesu przemiany, która dokonywała się w każdym z nas na przełomie lat 90 i 2000.
Serwis wykorzystuje tzw. pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usługi, wyświetlania informacji, gromadzeniaanonimowych danych statystycznych oraz prowadzenia działań marketingowych opisanych w
Polityce Prywatności.
Możesz wyłączyć obsługę cookies poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki internetowej.